System pracy najemnej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
Piotr Kropotkin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Zapraszamy na demonstrację 10 czerwca. Oświadczenie FA

Federacja Anarchistyczna s. Poznań
euro2012_210 czerwca w Poznaniu odbędzie się demonstracja pod hasłem „Chleba zamiast igrzysk”. Jednym z głównym inicjatorów tego protestu jest Federacja Anarchistyczna s. Poznań. Zapraszamy i wzywamy do aktywnego udziału w poznańskiej demonstracji oraz imprezach towarzyszących całe środowisko anarchistyczne i anarchosyndykalistyczne. Liczymy, że w manifestacji wezmą udział  przedstawiciele związków zawodowych, organizacji lewicowych i ruchów społecznych -  wszyscy, którzy nie zgadzają się na obecną politykę władz.

Oświadczenie w sprawie manifestacji 10 czerwca jednoznacznie precyzuje nasze intencje i cele związane z protestem. Tylko aktywy opór społeczny może doprowadzić do pożądanych zmian. Bez niego będziemy zdani na kontynuację antyspołecznej polityki prowadzonej przez rząd i władze lokalne. Na zamykanie szkół i przedszkoli, niskie zarobki, bezrobocie, drożyznę, niskie emerytury i wyczerpującą pracę do 67 roku życia. 

Dzisiejsze trudności finansowe samorządów wzięły się z błędnych decyzji inwestycyjnych, które nie uwzględniały realnych potrzeb społecznych. W każdym razie nie wszystkie z nich. Tego typu są m.in. wydatki na  Euro 2012, które w rezultacie nie rozwiązując żadnego z palących problemów społecznych, jednocześnie postawiły niektóre miasta, takie jak Poznań, na skraju bankructwa. Zyskają tylko właściciele hoteli, sklepów i restauracji. Jak wskazują ostatnie analizy, pozostali będą musieli do całej imprezy dołożyć.

Nasz program dotyczący miasta Poznania, został wyłożony 20 marca 2010 roku w 20 tezach, które pozostały naszym zdanie aktualne. Widać wyraźnie, że warunkiem ich spełniania jest odsunięcie obecnych elit władzy i dokonanie głębokich zmian systemowych.

Nie dajmy się podzielić! Chleba zamiast igrzysk!

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian