Prezydent odpowiada czyścicielowi kamienic. Tylko u nas pierwotna wersja listu!

rozbrat.org
Drukuj

Grobelny EuroDzięki naszym informatorom w UM uzyskaliśmy dostęp do pierwotnej wersji listu Prezydenta Poznania do Piotra Ś. Tak brzmiał zanim poprawili go specjaliści od PR:

Jako Prezydent miasta i jego mieszkaniec jestem wysoce oburzony faktem, iż nie potrafi Pan załatwiać swoich interesów po cichu. Ten brak profesjonalizmu jest szczególnie oburzający w świetle przemyślanych działań dyrektora ZKZL, zmierzających do kompleksowego rozwiązania kwestii mieszkaniowej. Amatorzy Pana pokroju tylko przyczyniają się do kompromitacji planów budowy osiedla kontenerowego i niestety muszę przyznać, że takich sojuszników nie potrzebuję.

Poznań nie potrzebuje tylu złych publikacji w mediach i jest Pan winien Poznaniakom przeprosiny. 300 mln zł, które uzyskaliśmy dzięki publikacjom po Euro, właśnie topnieje w oczach przez Pana amatorskie przepychanki.

Od dawna nie budujemy mieszkań komunalnych i socjalnych, gdyż mamy inne priorytety. Jest to niezbędne, żeby przyciągnąć do miasta kolejne inwestycje. Twarde warunki, które postawili nam pełnomocnicy przyszłych inwestorów, czyli m.in. budowa toru formuły 1, skoczni narciarskiej i makiety wielkiego muru chińskiego... są konieczne, żeby prześcignąć 100 innych miast konkurujących o ulokowanie nowej montowni hulajnóg i wrotek, która już w 2030 r. zatrudni przynajmniej 50 osób. Tak się robi politykę rozwojową i nie potrzebuję lamentów faceta, który wypomina mi jakiś banner z kampanii. Zresztą tyle lat urabiam ludzi, że wygrałbym bez żadnego banneru.

Wzywam Pana do zaprzestania tych żenujących działań, jedyne co mogę zaoferować to fachowe konsultacje u jednego z radnych mojego klubu oraz obecnego senatora (nie pamiętam z jakiej aktualnie partii). Jakoś mogli sobie poradzić z wykurzeniem lokatorów bez robienia afery na cały kraj, bez pomocy brata sędziego i super układów w komendzie miejskiej.

Z poważaniem

Prezydent Ryszard Grobelny