Parlamentaryzm jest najodpowiedniejszą formą organizacji dla społeczeństwa opartego na pracy najemnej i wyzysku mas ludowych przez posiadaczy kapitału.
Piotr Kropotkin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Intersquat Festiwal w Berlinie

art

Intersquatposter1_02INTERSQUAT – Festiwal od 10 do 19 września 2010 w Berlinie

INTERSQUAT - Festiwal samodzielnej, wolnej organizacji, miejsce analizy i wymiany różnych pomysłów i projektów, spotkań i nawiązywania kontaktów, rozwijania wspólnych wizji i szukania wspólnych rozwiązań.

Zainspirowani organizowanymi w przeszłości INTERSQUAT- festiwalami w wielu różnych miejscach świata, chcemy w tym roku w Berlinie, razem z Wami, znaleźć miejsce dla naszych wspólnych „utopijnych” ideałów.

Możliwości prowadzenia samodzielnego, opartego na własnych przekonaniach życia zostają nam bezustannie ograniczane, a wielu już istniejącym, niezależnym projektom grozi ciągłe niebezpieczeństwo likwidacji. Właśnie dlatego znikają niezależne miejsca i z nimi związane możliwości samodzielnego szukania, dyskutowania i organizowania alternatywnego, niezgadzającego się z panującymi warunkami, życia.

Z naszego punktu widzenia krytyka kapitalizmu, władzy i przez nią wprowadzanych struktur jest niezmiernie konieczna. Dlatego też naszym celem jest dyskusja na temat alternatywnych rozwiązań tak jak i wymiana pomysłów dotyczących praktyk przeciwnych każdej formie dyskryminacji.

Niezależne, wolne miejsca to dla nas takie miejsca, gdzie każdy, bez względu na płeć, kolor skóry, orientację seksualną, status społeczny czy inne skonstruowane przez społeczeństwo różnice, może poruszać się swobodnie, nie obawiając się dyskryminacji. Ponieważ formy poniżania w naszym społeczeństwie spotyka się wręcz codziennie, organizacja i konieczność zachowania miejsc, gdzie zjawiska te nie będą akceptowane, a dyskutowane i objęte refleksją, jest bardzo ważna. Miejsca te mają na celu umożliwienie indywidualnego, nieograniczonego rozwoju.

Modernizacja miast i ich „uatrakcyjnianie” wymusza, nie tylko na alternatywnych projektach rozsianych po całym świecie, ich likwidację na rzecz bardziej opłacalnych inwestycji: gdzie powstają nowe budynki, a stare poddawane są totalnej renowacji, co ma na celu zwabienie bogatej klienteli - dochodzi do nieuniknionej podwyżki czynszu. W taki właśnie sposób ludzie niezamożni i dyskryminowani przez struktury społeczne, zostają przeganiani na peryferia miast. Gentryfiikacja dopadnie nas wszystkich prędzej czy później, jeśli nie zaczniemy działać.

Organizacje, które przeciwstawiają się takiemu obrotowi sprawy, są często określane jako organizacje kryminalne. Przez grożące im represje ze strony państwa dochodzi do osłabienia ich potencjału walki. Festiwal oferuje miejsce, gdzie łatwiej możemy nawiązać kontakty i solidaryzować się między sobą, żeby wspólnie sprzeciwiać się takim represjom i wspierać niezależne organizacje, skuteczniej im pomagać i owocniej funkcjonować.

Na festiwalu nie zabraknie miejsca dla samodzielnych akcji, dyskusji, warsztatów, spotkań informacyjnych, wystaw, muzyki, sztuki i innych spontanicznych pomysłów jako form protestu. Poza tym odbędzie się darmowy pchli targ, który symbolizować ma sprzeciw logice kapitalizmu: wartość za wartość.
Sprawy warte dyskusji i szukania wspólnych rozwiązań to:

Jak przejawia się zjawisko gentryfikacji w różnych miastach?
Jak wygląda sytuacja skłotów na całym świecie?
Jak zorganizować efektywniejszą komunikację między nami?
Jak zmobilizować większą liczbę ludzi, by solidarnie przyłączyli się do naszych protestów i innych akcji?

W związku z tym, że tematyka ta jest bardzo szeroka i dotyczy również takich zagadnień, jak krytyka kapitalizmu, antyseksizm czy odrzucenie władzy, oczywiste jest, że na festiwalu będą one mile widziane.
Seksizm, rasizm jak i każda inna forma dyskryminacji i popierania hierarchicznych struktur nie mają miejsca na tym festiwalu i nie będą tolerowane ani tym bardziej akceptowane!!!

Zapraszamy do współpracy! Jeśli macie ochotę przedstawić własne projekty czy zorganizować warsztat na ciekawy temat, poprowadzić dyskusję czy może zaprezentować własną muzykę lub inną formę sztuki, podzielić się Waszymi pomysłami, lub zaproponować tematy, które nieodzownie powinny zostać poruszone na festiwalu, piszcie na ten adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przynieście ze sobą namioty, nowe pomysły i oczywiście chęć walki!
Wolność słowa! Wolność myśli! Wolne sny! Po prostu wolność dla wszystkich!!

 

Intersquatposter1_03

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian