Jedynie ustrój anarchistyczny uczyni z człowieka istotę uczciwą i świadomą, gdyż jedynie on może dać mu wolność, raz na zawsze przeistoczywszy stado niewolników w wolne społeczeństwo.
Louise Michel

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Spraw lokatorskich ciąg dalszy

rozbrat.org
radam_miastaMieszkańcy kamienicy przy ulicy Stolarskiej od trzech dni nie mają wody. Zarząca  - Fabryka Mieszkań i Ziemi - odłączył ją. W tej sprawie obradowali dziś urzędnicy magistratu. Na ich spotkanie przedstawiciele lokatorów nie zostali jednak wpuszczeni.

Delegacja ze Stolarskiej i przedstawiciel Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów (WSL) spotkali się dziś natomiast z Tomaszem Lewandowskim, Przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. Rozmawiano o sytuacji w kamienicy oraz sposobach rozwiązywania podobnych problemów w przyszłości.

Z powodu wakacji Rada Miasta nie zajmie się problemem protestów mieszkańców do początku września, na kiedy to przewidziano jej pierwsze posiedzenie po przerwie. Na początku września planowana jest też dyskusja nad programem polityki mieszkaniowej miasta Poznania.

Tymczasem do WSL zgłaszają się lokatorzy z kolejnych nieruchomości sprywatyzowanych w niejasnych okolicznościach. Będą domagać się – jak pozostali – aby miasto zagwarantowało im zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.

Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Poznaniu stanął działacz Federacji Anarchistycznej, któremu zarzuca się zorganizowanie i przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu. Chodziło o protest mieszkańców kamienicy przy ulicy Piaskowej w dniu 28 października ubiegłego roku.(więcej TUTAJ). Po raz kolejny na rozprawie nie pojawił się świadek powołany przez policję. Z tego powodu rozprawa została drugi raz odroczona  – tym razem do 2 października.

Komentarze

+1| 2 | Mikos2012-07-19 10:15
Wadliwe przepisy? Cieszy, że nawet Grobelny wreszcie dostrzegł, że deweloperzy mają zbyt duże przywileje, a lokatorzy zbyt małe uprawnienia w Polsce. :)
-3| 1 | Szymonek2012-07-18 20:09
Z oświadczenia prezydenta miasta Poznania z dn.11.11.12
Trudno mi przyjąć tezy o „nieludzkiej polityce mieszkaniowej miasta”, w sytuacji gdy nigdy w historii Poznania nie przybyło tylu nowych lokali socjalnych i komunalnych. Trudno odnieść się do zarzutu o „bierności władz miasta” w przypadku lokatorów z ulicy Małeckiego i Stolarskiej. W tej ostatniej sprawie zaangażowany jest zarówno Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Miejski Konserwator Zabytków, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Straż Miejska. Podobnie jak w przypadku kamienicy na Grabarach, staramy się uczynić wszystko, co w naszej mocy, by tym ludziom pomóc, choć wadliwe przepisy prawa nie ułatwiają nam zadania.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian