Inspektor nadzoru budowlanego na Stolarskiej

rozbrat.org
Drukuj

stolarska oglnyDzisiaj, 14 stycznia, w kamienicy przy ul. Stolarskiej miała miejsce inspekcja Nadzoru Budowlanego.  Wbrew wcześniejszym zapewnieniom wojewody Florka, który na grudniowym spotkaniu z lokatorami i ich adwokatem, zobligował się do przeprowadzenia inspekcji stanu technicznego całego budynku, w celu orzeczenia czy nadaje się do zamieszkania, dzisiejsza inspekcja dotyczyła jedynie instalacji elektrycznej.

Prąd akurat w kamienicy jest, w przeciwieństwie do wody i gazu. Po odcięciu go przez "nieznanych sprawców", społecznym wysiłkiem i przy zachowaniu standardów, został ponownie podłączony. Pytani o to mieszkańcy Stolarskiej, odsyłali zainteresowanych do ENEI.

Okoliczności przeprowadzenia kontroli sugerują, że wnioskować o nią mogli właściciele kamienicy, albo administrator - Piotr Śruba. Ostatecznie ich celem jest pozbawienia lokatorów dostępu także do energii elektrycznej.

Tymczasem lokatorom zależało przede wszystkim na wydaniu przymusowego nakazu podłączenia wody w kamienicy, na co czekają od wielu miesięcy. Przypomnijmy, że decyzję w tej sprawy wydana przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, uchylił inspektor wojewódzki, podlegający wojewodzie. Nic też nie wskazuje, żeby dzisiejsza inspekcja miała się do tego przyczynić. Notatka w protokole o braku wody i gazu pojawiła się dopiero na wniosek jednej z lokatorek. Obecność lokatorów w trakcie inspekcji również nie była oczywista. O terminie dowiedzieli się przypadkiem, nie dostali żadnego pisma na ten temat.

W czasie trwania inspekcji w pewnej odległości od kamienicy (dalej niż 100 metrów, żeby nie złamać zakazu zbliżania się) w samochodzie siedział Piotr Śruba, razem z jednym ze swoich pracowników – Adrianem Woźniakiem – obecnym pełnomocnikiem właściciela w kamienicy na Niegolewskich 14. Z informacji, które do nas dotarły został przez nich zaatakowany przechodzący opodal jeden z dziennikarzy „Gazety Wyborczej”.