Anarchia, tak jak ja ją rozumiem, to skłonność do takiego myślenia i działania, które próbuje rozpoznać struktury władzy i dominacji, domaga się, by wykazały swoją prawomocność, a jeśli nie może tego zrobić, stara się władzę ominąć.
Noam Chomsky

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

OZZ IP:Popieramy Od:zysk – ludzie ponad zyski!

Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza

odzysk-popieramy-małe20 marca ma dojść do drugiej licytacji „Od:zysku” czyli kamienicy przy poznańskim Starym Rynku, która jest okupowana od blisko roku. Wcześniej kamienica stała przez wiele lat pusta i zaniedbana, gdyż została porzucona przed dawnego właściciela. Budynek został nakładem olbrzymiej pracy i własnych środków przystosowany do zamieszkania i prowadzenia działalności społecznej. Mieszkają tu aktywiści społeczni, studentki, osoby ubogie, które wcześniej były eksmitowane z innych poznańskich kamienic. Dla wielu z nich Od:zysk jest jedyną szansą na to, by mieć dach nad głową. 

Inicjatywa Pracownicza wielokrotnie korzystała z przestrzeni Od:zysku, organizując tu min. wykłady i spotkania dyskusyjne. Wielokrotnie też mieszkańcy i mieszkanki Od:zysku obecni byli na pikietach pracowniczych – min. wyrażając solidarność z pracownicami żłobków i sprzątaczkami z poznańskiego uniwersytetu, uczestnicząc w jesiennej mobilizacji „czas na strajk generalny” czy rozdając ulotki pod zakładami pracy.

Organizując się w miejscach pracy, na ulicach miast i w odzyskiwanych kamienicach tworzymy jeden ruch, który walczy o odzyskanie naszego życia spod kontroli prywatnych firm i banków. Sprzedaż i likwidacja Od:zysku będzie dla nas również oznaczać atak w samą ideę samoorganizacji i pomocy wzajemnej – a taki atak w jednego z nas jest dla nas atakiem w nas wszystkich!

Dlatego Inicjatywa Pracownicza wyraża poparcie dla Od:zysku i zachęca wszystkich do licznego uczestnictwa w demonstracji 20 marca o godz. 15:30 w Poznaniu pod hasłem „Odzyskujemy 30.000 pustostanów!”. Od:zysk zostaje!

OZZ Inicjatywa Pracownicza – Komisja Krajowa

odzysk razem5

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian