Sądzę, że niesprawiedliwie ocenia się większość tzw. zwykłych ludzi. Nie widzę niczego co mogłoby wskazywać, że są oni bardziej podatni na wpływ propagandy niż elita intelektualna. Za to mam pewne powody podejrzewać, że może być właśnie odwrotnie.
Noam Chomsky

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Filozoficzne koncepcje państwa i ich krytyka (cz. 1 Platon) - wykład. S.SzaregoIdea państwa u Platona? Pierwszy z serii wykładów Stefana Szarego pod wspólnym tytułem „Filozoficzne koncepcje państwa i ich krytyka”  przybliżających zapatrywania na państwo różnych filozofów na przestrzeni wieków: od Platona, przez Tomasza z Akwinu, Machiavelliego, Kanta po Hegla (a jak czas pozwoli Marksa i Bakunina). Jak wyobrażano sobie pochodzenie, rolę i zadania państwa? Dlaczego stanowiło ono ważny punkt odniesienia dla różnych filozofii? Czy istniały równolegle dyskursy krytykujące i kontestujące państwo?

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian