Sądzę, że niesprawiedliwie ocenia się większość tzw. zwykłych ludzi. Nie widzę niczego co mogłoby wskazywać, że są oni bardziej podatni na wpływ propagandy niż elita intelektualna. Za to mam pewne powody podejrzewać, że może być właśnie odwrotnie.
Noam Chomsky

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Popieramy Marsz Wyzwolenia Konopi. Oświadczenie

Federacja Anarchistyczna s. Poznań
marsz_wyzwolenia_konopiFederacja Anarchistyczna s. Poznań popiera działania oddolnego ruchu domagającego się swobody wyboru w zakresie posiadania i użycia tzw. „miękkich narkotyków”. Wzywamy uczestników i sympatyków ruchu do poparcia Marszu Wyzwolenia Konopi, jaki odbędzie się w Poznaniu w dniu 1 października 2011 r.

Państwo z jednej strony kryminalizuje posiadaczy i użytkowników „miękkich narkotyków”, z drugiej strony czerpie dochody z opodatkowania produkcji i dystrybucji innych używek, w tym przede wszystkim alkoholu. Represyjna polityka narkotykowa, faktycznie przyczynia się jedynie do wysokich cen tego typu używek i potęguje ryzyko wystąpienia negatywnych zjawisk, charakterystycznych dla nielegalnego obrotu tego typu substancjami. Państwo zatem zabrania produkcji, dystrybucji i użycia jednego rodzaju używek, a dopuszcza inne, koncesjonowane. Dodajmy, że fakt występowanie nielegalnego obrotu narkotykami, stanowi uzasadnienie dla istnienia i działania aparatu represji. Często ofiarami tej polityki padają osoby, których działania nie naraziły nikogo innego na negatywne konsekwencje z tytułu użycia narkotyków.

Partie i środowiska skrajnie prawicowe i konserwatywne najczęściej domagają się zaostrzenia walki z narkotykami, co wpisuje się w ich autorytarny schemat postrzegania rzeczywistości. Całą sferę życia indywidualnego i społecznego staraj się oni podporządkować autorytetowi państwa, narodu i rządu. Takie stanowisko nie może zyskać naszej akceptacji i musi być zwalczane. 

Popieramy postulaty i cele Marszu Wyzwolenia Konopi.

Komentarze

0| 3 | tom2011-10-04 14:45
Cytuję Szymon:
Bardzo się cieszę, że środowisko "anarchistów" jednak od czasu do czasu popiera jakieś koncepcje antyreżimowe. Tylko nie rozumiem tego wtrętu o "partiach i środowiskach skrajnie prawicowych". Najgłośniej wszak w Sejmie przeciwko ostatniej noweli grzmiała najbardziej lewicowa tamtejsza partia - PiS.


hahahah...a jakie to koncepcje "reżimowe" popierali dotąd "anarchiści"??
czyżby kolibry i inne liberalne palikoty znalazły tę stronę?? :)
0| 2 | P2011-10-03 20:26
Kolega powyżej pewnie uważa głosowanie na Kurwin-Mikkego za bardziej "anarchistyczne". Świadczyć o tym może poziom oderwania od rzeczywistości, w tym sugerowanie, że konserwatywny PiS może być lewicowy. Widać doskonale wpływ "Najwyższego Czasu" i innej trzecioligowej literatury political (bo przecież nie science) fiction.
-5| 1 | Szymon2011-09-28 11:19
Bardzo się cieszę, że środowisko "anarchistów" jednak od czasu do czasu popiera jakieś koncepcje antyreżimowe. Tylko nie rozumiem tego wtrętu o "partiach i środowiskach skrajnie prawicowych". Najgłośniej wszak w Sejmie przeciwko ostatniej noweli grzmiała najbardziej lewicowa tamtejsza partia - PiS.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian