Zawsze żyliśmy w slumsach i dziurach w ścianach. Wiemy jak zapewnić sobie dach nad głową. To my jesteśmy robotnikami, którzy zbudowali te wszystkie pałace i miasta, tu w Hiszpanii, w Ameryce i wszędzie indziej.
Buenaventura Durruti

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Nie dla ACTA. Oświadczenie w sprawie demonstracji.

Federacja Anarchistyczna s. Poznań
acta_owiadczenieW środę i w czwartek w Poznaniu dojdzie do demonstracji przeciwko ACTA. Mamy nadzieję, że to będzie jedna z największych mobilizacji w naszym mieście.

Środa jest dniem ogólnopolskiego protestu, spotkamy się przed Starym Browarem na ul. Półwiejskiej o godz. 18.00. 

W czwartek spotykamy się na Starym Rynku (godz. 17.00.)


Obie demonstracje są legalne w tym sensie, że w Polsce obowiązuje swoboda demonstrowania. Zgłoszenie lub nie demonstracji w urzędzie nie przesądza o tym, czy jest ona legalna czy nie. Obie demonstracje mają charakter spontanicznego sprzeciwu wobec władzy ignorującej społeczeństwo, manipulującej i nieliczącej się z jego głosem. Ataki Anonymous pokazały, iż nie jesteśmy bezsilni. Wyjście na ulice jest kolejną częścią tego scenariusza, który ostatecznie zmierza do położenia kresu samowoli władzy.

ACTA to oczywisty zamach na naszą wolność. Obojętnie co mówi rząd Polski, próbując wykazać, że dla Polaków umowa ACTA nic nie zmieni, kłamie. Wystarczy wejść do Internetu żeby przekonać się jak wygląda nagonka na tych, co według medialnych korporacji naruszyli prawa autorskie. Widzimy co się dzieje i wiemy, że krajowe regulacje nie zdołają powstrzymać globalnego tłamszenia wolności w sieci.

Rząd, który najpierw w kłamliwym świetle przedstawiał opinii publicznej ataki Anonymous na rządowe serwery, udając że nic się nie stało, potem przepraszał, że zataił przed społeczeństwem zamiar podpisania ACTA, teraz wypina na nas tyłek, stwierdzając że i tak to zrobi. Prawicowe środowiska próbują wykorzystać tę sytuację, aby krytykować Platformę Obywatelską. Ale tu nie chodzi o rywalizację między Tuskiem i Kaczyński, pomiędzy poszczególnymi partiami w sejmie. Oni wszyscy muszą odejść. Cała dzisiejsza polityczna elita, ze swoimi groteskowymi już swarami, stała się odrealnioną i wyalienowaną władzą, której nie tolerujemy. Przez 22 lata niepostrzeżenie przepoczwarzyła się w autorytarną, scentralizowaną i skostniała formę, niewypełnioną już żadną istotną treścią. Stała się bezużytecznym śmieciem.

Kolektyw Rozbrat
Federacja Anarchistyczna s. Poznań

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian