Jeśli rewolucja socjalna nie zniesie państwa nazajutrz po swym zwycięstwie, zwycięstwo to okaże się płonne, a wyzwolenie mas równie odległe jak i poprzednio.
Michał Bakunin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Stanowisko Kolektywu Rozbrat i F.A. s. Poznań w związku z likwidacją skłotu na ulicy Żydowskiej

rozbrat.org
W dniu 22 stycznia władze miasta Poznania dokonały likwidacji istniejącego od dwóch miesięcy skłotu zlokalizowanego w opuszczonym budynku przy ulicy Żydowskiej. Straż Miejska i policja działać miały w odpowiedzi na zawiadomienie ze strony zarządcy budynku. Zatrzymanych mieszkańców oskarżono o włamanie i naruszenie "miru domowego". Jednak żadnego włamania nie było. Opuszczony budynek był otwarty i niezabezpieczony. Jeszcze kilka tygodni temu Straż Miejska oferowała skłotersom koce. Ewikcji dokonano zatem nielegalnie, bez wymaganego postanowienia sądu i w okresie kiedy eksmisje są zabronione.

Jeszcze wczoraj, 21 stycznia, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej wiceprezydent miasta Poznania, Maciej Frankiewicz, oferował się z pomocą dla mieszkańców skłotu Rozbrat. Dzień później, służby jemu podlegające, dokonały nielegalnej eksmisji na Żydowskiej.

W takich okolicznościach, kiedy na naszych oczach nielegalnie wyrzuca się ludzi na bruk, słowa wiceprezydenta wydają się czczymi i nieuczciwymi deklaracjami.

Ewikcji dokonano w mieście gdzie puste stoją tysiące mieszkań, gdzie przez lata miasto ignorowało potrzebę budownictwa komunalnego, gdzie ceny kupna lub wynajmu mieszkania są jednymi z najwyższych w kraju. Eksmisja na Żydowskiej to przykład metod jakie stosują zarządcy i właściciele kamienic, wsparci przez władzę i policję, wobec ogromnej liczby rodzin, które w ostatnich latach zostały przymusowo eksmitowane, tak w kraju, jak też w Poznaniu.

Poznań, 23 stycznia 2009 roku

Tego samego autora

Brak pasujących artykułów


Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian