Ten, kto nigdy nie zapomina, że jedynym właściwym postępowaniem w stosunku do siebie i innych jest ciągła radykalizacja - nie może się ani pomylić, ani zagubić.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Oświadczenie w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

Federacja Anarchistyczna s. Poznań, Inicjatywa Pracownicza s. Poznań
"GDYBY WYBORY COŚ ZMIENIAŁY,
JUŻ DAWNO BYŁYBY NIELEGALNE"
Emma Goldman

Do ugrupowań i ruchów altergolobalistycznych
Do związków zawodowych
Do całego społeczeństwa


Zbliżają się kolejne wybory. Skompromitowani politycy zabiegają o poparcie, aby dostać się do Parlamentu Europejskiego - głosowanie 13 czerwca. Głośno się mówi o wyborach do Sejmu. Możemy być pewni, że kolejne wybory niczego nie zmienią. W momencie, kiedy bezrobocie przekracza 20%, w życie wprowadza się kolejne plany cieć socjalnych, rośnie korupcja, wyzysk i bezprawie pracodawców, kryzys przeżywają instytucje demokratyczne, policja i służby specjalne zyskują więcej uprawnień - staje się jasnym, że potrzebujemy zmian głębokich, zasadniczych w swym wymiarze ekonomiczny, politycznym i społecznym. Gra pozorów, jakim są obecne wybory, zasługue na jedno:

BOJKOT!

Wzywamy wszystkie ugrupowania i ruchy alterglobalistyczne oraz związki zawodowe do bojkotu wyborów 13 czerwca.

Ostatnie wydarzenia dotyczące brutalności policji, deportacji i prześladowania działaczy opozycyjnych dowodzą, że mamy do czynienia z systemem, którego warunków zaakceptować nie możemy.

Naszą alternatywą jest organizować się dom po domu, zakład po zakładzie, dzielnica po dzielnicy, gmina po gminie - "od dołu ku górze". Dopiero wówczas demokracja może zacząć funkcjonować właściwie, jako forma społecznej samoorganizacji, a nie polityczny marketing, gdzie społecznymi oczekiwaniami i nadziejami handluje się jak proszkiem do prania.

Tego samego autora

Brak pasujących artykułów


Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian