Wolność powinna i może bronić się sama i byłoby niebezpiecznym absurdem krępować ją pod pretekstem jej ochrony, ponieważ moralność nie ma innego źródła, bodźca, przyczyny i celu niż wolność, i ponieważ sama nie jest niczym innym jak wolnością.
Michał Bakunin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Federacja Anarchistyczna Poznań

Federacja Anarchistyczna jest federacją grup i jednostek które podejmują działania na rzecz wolności, pokoju, samorządności, sprawiedliwości społecznej i solidarności międzyludzkiej. Federacja Anarchistyczna (wcześniej jako Międzymiastówka Anarchistyczna) istnieje od 1988 roku. Zrzesza kilka ośrodków z całego kraju. Podstawą współpracy jest wspólne działanie dla realizacji określonych zadań oraz wspólna płaszczyzna ideowa [czytaj tutaj].

Aktywność poznańskiej sekcji FA stanowi szeroki wachlarz działań.

Z jednej strony są to różnorakie formy protestu i agitacji. Można by określić ten rodzaj aktywności jako aktywność doraźną. Charakteryzuje się ona "zewnętrznym" przesłaniem naszej grupy. Działalność ta daje nam możliwość wyrażenia swojego zdania, jest formą nacisku na władzę i inne instytucje oraz stanowi dla nas czynnik propagandowy. W tym zakresie działań mieszczą się zarówno akcje spektakularne takie jak demonstracje, happeningi, akcje bezpośrednie jak te mniej: petycje, plakaty, pisma etc.

Anarchistów od wieków charakteryzuje ten sam stosunek do wszelkich form władzy, wyzysku i wyrządzanych drugiemu człowiekowi krzywd. Dziś w świecie, tego rodzaju niesprawiedliwości jest aż zanadto. Część z nich stanowi jawne systemowe działania władzy. Dlatego aktywność nasza w niektórych sprawach przyjęła charakter kampanii.

Z drugiej zaś staramy się budować naszą rzeczywistość poprzez  codzienne działania. Tworzymy wolnościową społeczność, która podejmuje działania na rzecz oddolnego, niezależnego i samorządnego życia. Działalność ta jest oparta o Rozbrat nadający grupie charakter stabilny. Federacja Anarchistyczna na Rozbracie otworzyła w 2000 Klub Anarchistyczny gdzie znajdują się również biuro FA sekcja Poznań . Działacze FA są jednocześnie aktywni we wszystkich inicjatywach jakie mają miejsce na Rozbracie.

Witryna ogólnopolska FA

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian