W sobotę demonstracja związkowa w Warszawie. Ruszamy o godz. 12 spod Ministerstwa Pracy

Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, Federacja Anarchistyczna s.Poznań
Drukuj

strajk generalnyZwiązki zawodowe szykują gorącą jesień! W Warszawie zapowiadane są ogromne protesty uliczne pracowników przeciw antyspołecznej polityce rządu. Bierzemy w nich udział, ponieważ nie godzimy się na przywileje dla przedsiębiorców, na reformy zmierzające do degradacji roli związków zawodowych i wzmagające wyzysk pracowników i pracownic. Taka polityka prowadzi do coraz głębszych podziałów na biednych i bogatych, wzrostu ubóstwa i wykluczenia oraz bogacenia się wąskich elit. Rząd w liberalnym zaślepieniu zamienia nasz kraj w republikę bananową, której atutem jest tania siła robocza.

 

Uważamy, że konieczna jest szeroka koalicja wszystkich środowisk, które sprzeciwiają się polityce rządu pod dyktando kapitału. Chcemy wspólnie opracować strategię postępowania i formę uczestnictwa w protestach społecznych. Jest tak źle, że wszystkie związki zawodowe razem wychodzą na ulice. Nie można ani chwili dłużej czekać z protestem. Następnym krokiem powinien być strajk generalny, by wywalczyć prawa pracownicze i związkowe dla wszystkich pracujących. A w perspektywie widzimy potrzebę zniesienia kapitalistycznego wyzysku, podziałów klasowych i burżuazyjnego państwa.

Formułujemy czwartą kolumnę w dniu związkowych protestów ulicznych.
Zapraszamy na manifestację w sobotę 14 września o godz. 12 przed Ministerstwem Pracy i Polityki Socjalnej w Warszawie, ul. Nowogrodzka 1/3/5 a następnie do przemarszu na rondo de Gaulle’a gdzie dołączymy do związkowców z OPZZ, FZZ i Solidarności.

Inicjatywa Pracownicza
Zieloni
Pracownicza Demokracja
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Polska Unia Lokatorów
środowiska wolnościowe
osoby niezrzeszone