Buntownik niedostrzegający na horyzoncie niczego prócz ściany przymusów, zazwyczaj rozwala sobie o nią łeb albo kończy, najgłupiej na świecie, zaciekle jej broniąc.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Wspieramy Sojusz „Kein Ort für Nazis in Frankfurt (Oder)”

rozbrat.org

Frankfurt OderSzeroko zakrojony obywatelski sojusz „Kein Ort für Nazis in Frankfurt (Oder)” („Frankfurt nad Odrą nie jest miejscem dla nazistów”) postawił sobie za cel, zapobiec planowanemu zgromadzeniu nazistów 10.11.2012 we Frankfurcie nad Odrą za pomocą pokojowych, masowych blokad.

W apelu sojuszu przeczytać można: „24 marca tego roku sojusz osiągnął ogromny sukces, kiedy to za pomocą pokojowych, masowych blokad skutecznie zdołano zapobiec przemarszowi neonazistów we Frankfurcie nad Odrą. Chcemy nawiązać do sukcesu z 24 marca 2012! Solidaryzujemy się z tymi wszystkimi, którzy wspierają nasz cel: przeciwstawić się przemarszowi neonazistów”.

„Obywatelskie nieposłuszeństwo ustanowiło się jako skuteczny środek, który jest w stanie zapobiec przemarszom nazistów”, powiedział Janek Lassau, rzecznik Sojuszu „Kein Ort für Nazis in Frankfurt (Oder)”. Apelowi udzieliło już poparcia wiele osób prywatnych, jak i organizacji i inicjatyw (w tym Federacja Anarchistyczna sekcja Poznań). Dalsze informacje dotyczące planowanych akcji i działań przeciw przemarszowi wkrótce.

Więcej informacji na stronie: http://kein-ort-fuer-nazis.org/pl

Komentarze

0| 4 | Latarnik z Berlina2012-11-08 16:06
Zwalczajmy zło w zarodku!


Sojusz „Kein Ort für Nazis in Frankfurt (Oder)“ wzywa do upamiętnienia ofiar narodowo-socjalistyczneg o rasistowskiego szaleństwa/ Centralny wiec 10.11 o godz. 9:00 na ul. Heilbronner Straße przed supermarketem Kaufland/ Pochód z pochodniami w Wolgast zgłoszony przez NPD zakazany

9 listopada 1938 płonęły synagogi, żydowskie sklepy były plądrowane, a obywatele pochodzenia żydowskiego maltretowani, deportowani do obozów koncentracyjnyc h i mordowani – również we Frankfurcie nad Odrą. Szkody dokonane tego dnia i w trakcie całych rządów nazistowskich, są nienaprawialne. Shoah nieodwracalnie zniszczyła żydowskie życie i żydowską kulturę czasów przedwojennych. Naszym dawnym współmieszkańco m nie było dane zestarzeć się wśród nas.

„Zwalczajmy zło w zarodku! Faszystowska i neonazistowska ideologia zakłada nierówność ludzi i kończy się mordem i zabójstwami“, powiedział Janek Lassau, rzecznik Sojuszu „Kein Ort für Nazis Frankfurt (Oder)“.

Odpowiedzią na próby wkroczenia nazistów i ich haseł w sam środek społeczeństwa musi być przeciwstawieni e im kultury antyfaszystowsk iej i demokratycznej. Dlatego też Sojusz „Kein Ort für Nazis Frankfurt (Oder)“ wzywa do zapobiegnięcia zgłoszonemu na 10 listopada marszowi neonazistów za pomocą masowych, pokojowych blokad.

Centralny wiec, na który zapraszają zarówno Sojusz „Kein Ort für Nazis Frankfurt (Oder)“, jak i miasto Frankfurt nad Odrą, rozpocznie się o godzinie 9:00 na ulicy Heilbronner Straße przed supermarketem Kaufland.

Ważnym jest przeciwstawić się rasizmowi i neonazismowi wszędzie i każdego dnia – również w meklemburskim mieście Wolgast. 9 listopada NPD chciała zorganizować przemarsz z pochodniami przed miejscowym ośrodkiem dla uchodźców. Wśród części tamtejszych mieszkańców panowały nastroje podobne do pogromu, które dodatkowo podsycała NPD. Przemarsz został najpierw zakazany, ale neonaziści otrzymali jednak zezwolenie pod warunkiem spełnienia dodatkowych wymagań. „Wyrażamy solidarność z uchodźcami i kampanią „Stop rasistom! Solidarność z uchodźcami”, która planuje akcje protestacyjne. Demonstracja w rocznicę pogromu „nocy kryształowej” w pobliżu ośrodka dla uchodźców jest nieakceptowalną prowokacją.”

http://kein-ort-fuer-nazis.org/pl/2012/11/08/wehret-den-anfaengen-3/#more-863

Frankfurt nad Odrą, dnia 8.11.2012
Sojusz „Kein Ort für Nazis in Frankfurt (Oder)“
0| 3 | Latarnik z Berlina2012-11-06 20:29
Glowna pikieta antyfaszytowska odbedzie sie -podobnie jak w marcu- przed Kauflandem w centrum miasta (ulica Heilbronner Straße) dnia 10.11.2012 (sobota) o godz. 9:00 we Frankfurcie nad Odra.

Neofaszysci przyjada prawdopodobnie pociagiem regionalnym z Berlina na Hauptbahnhof albo na Dworzec w dzielnicy blokowej Neuberesinchen.

Mapka:
https://maps.google.com/maps?hl=de&client=firefox-a&hs=W1p&rls=org.mozilla:de:official&q=heilbronner+strasse+frankfurt&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bpcl=37189454&biw=1045&bih=725&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl
0| 2 | Latarnik z Berlina2012-11-06 20:22
Przeglad Prasy

Słubice: Antyfaszyści znów chcą zatrzymać neonazistów
Niemiecka NPD kolejny raz, w sobotę 10 listopada, wyjdzie na ulice, żeby namawiać do uszczelnienia granic i zerwania z Unią Europejską. Antyfaszyści chcą temu zapobiec. Namawiają do pokojowej blokady mieszkańców z obu stron Odry.

Gazeta Lubuska, 6.11.2012
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121106/POWIAT11/121109564

Niemiecka Antifa: zablokujemy antyeuropejski i antypolski marsz neonazistów
Niemiecka Antifa: zablokujemy antyeuropejski i antypolski marsz neonazistów

Gazeta Wyborcza, 6.11.2012
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12804246,Niemiecka_Antifa__zablokujemy_antyeuropejski_i_antypolski.html


Tuż za mostem granicznym: neonaziści przegrają z sojuszem?
Niemieccy neonaziści powiązani z NPD organizują we Frankfurcie nad Odrą przemarsz pod antypolskimi i rasistowskimi hasłami. Wiosną próbowali tworzyć klimat nienawiści wobec Polaków, wtedy utknęli jednak na przedmieściach zablokowani przez antyfaszystów i rozjechali się do domów. W sobotę znów napotkają opór. Zapowiada się, że i tym razem antyfaszystów będzie wielokrotnie więcej niż demonstrujących neonazistów.

Gazeta Wyborcza (Zielona Gora), 5.11.2012
http://wyborcza.pl/1,75248,12800630,Tuz_za_mostem_granicznym__neonazisci_przegraja_z_sojuszem_.html
+3| 1 | kostrzyn2012-10-21 13:08
organizujemy wyjazd z kostrzyna http://cia.media.pl/zablokujmy_neonazistow

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian