Rewolucja to zmiana wartości, nie jakaś banalna modyfikacja norm. Wraz z rewolucją rodzą się nowe sytuacje, nowe instytucje a stare warunki i przywileje są niszczone, atmosfera sprawiedliwości i równości zaczyna zajmować miejsce tyranii i podziałów społecznych.
Alfredo Bonanno

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Wsparcie dla osadzonych po eksmisji skłotu Ubica w Utrechcie!

Anarchistyczny Czarny Krzyż

ubica-male28 maja doszło do eksmisji skłotu Ubica w centrum Utrechtu. Zabarykadowanych squattersów przez 5 godzin siłą wyciągała z budynku Bratra (zbrojne formacje policji). Eksmisja domu w samym centrum rynku Utrechtu, miejsca przez 21 lat użytkowanego jako centrum społeczne i przestrzeń do mieszkania, wiązała się z fajerwerkami na mieście i oblaniem ratusza farbą. Zatrzymane na miejscu osoby, które stawiały opór eksmisji, 4 czerwca zostały postawione przed sądem. 9 z nich skazano na karę pozbawienia wolności (4-6 tygodni) i opłacenie szkód w wysokości 15 tysięcy euro. Nieruchomość trafiła w ręce niesławnego kamienicznika Vloeta – znanego spekulanta na rynku mieszkaniowym.

Według informacji opublikowanych na stronie holenderskich Indymediów, zatrzymani to: Denny, Aaron, Skinny, Rogier, Isa, Clyde, NN3, Michiel i Sieb. Korespondencję do osadzonych można przesłać za pośrednictwem ośrodka Anarchistycznego Czarnego Krzyża w Utrechcie:

ANARCHIST BLACK CROSS UTRECHT
Voorstraat 71bis,
3512 AK Utrecht

Spotkania informacyjne połączone z pisaniem listów do osadzonych zorganizowały już centra społeczne w Utrechcie, Zaandam i Hadze.
O bliższe informacje dotyczące więźniów i tej sprawy należy uderzać do ośrodka Anarchistycznego Czarnego Krzyża w Nijmegen: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (najlepiej po angielsku lub holendersku)

Zasady pisania do więźniów w Holandii (na podstawie materiałów ABC Nijmegen):

1. Każdy zakład karny ma inne ograniczenia co do zawartości (np. liczba stron listu, załączniki). Często informacje te widnieją na stronie zakładu karnego.
2. Listy z reguły są po drodze czytane, a ich zawartość może zniknąć - dzieje się to szczególnie w przypadku korespondencji do więźniów "sprawiających kłopoty" lub więźniów politycznych.
3. Warto numerować strony listu, dopisać datę, a także zamieścić w kopercie listę załączników (znaczki, broszury, wycinki z gazet, itp.), aby przynajmniej było wiadomo, co doszło, a co zaginęło lub zostało zatrzymane. Listy polecone giną rzadziej.
4. Nie piszcie rzeczy, które mogą kogokolwiek wrobić.
5. Przed wysłaniem literatury politycznej warto zapytać, czy osadzony życzy sobie ją otrzymać. Posiadanie niektórych tytułów może narazić osadzonego na nieprzyjemności.
6. W niektórych zakładach karnych listy w kopertach, na których brak adresu nadawcy (niekoniecznie prawdziwego) lub ozdobionych pewnymi obrazami (w tym symbolami politycznymi, jak "a w kółeczku") z zasady nie docierają do adresata.

Zachęcamy do wspierania osadzonych!
Solidarność naszą bronią!

Komentarze

+1| 1 | dc 10002013-06-10 14:36
Jedyny aresztowany na zewnątrz i oskarżony o podpalenie opon (barykady) uniewinniony (aresztowany 3 ulice dalej od Ubica). Ośmiu następnych aresztowanych 1.5tyg do sprawy i 2 tyg po do odsiadki za 1.5tyg wyjdą. Ostatni zwolniony będzie za 4 tyg po sprawie-2 tygodnie więcej niż reszta bo jako jedyny miał 9 stron akt o skłoting a nie jak reszta 1 stronę:) ;O Prokurator żądał pol roku dla każdego i 25 tys euro do zapłaty a dostali po 2tyg i 14.7tys euro do zapłaty w 9 osób. Eksmisja trwała ponad 20 godzin, brało w niej udział 70ME(Zwarte Oddziały Policji (de Mobile Eenheid; ME)w tym (BraTra)i śmigłowiec policyjny i policjanci wykorszystujący konie) rozcinanie beczki z lockon trwało 16h :)
http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/2013/05/krakersrellen_in_utrecht.html
polecam film: http://www.telegraaf.nl/binnenland/21594169/__Rellen_in_Utrecht__.html
http://www.rtvutrecht.nl/nieuws/1002273

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian