Anarchia, tak jak ja ją rozumiem, to skłonność do takiego myślenia i działania, które próbuje rozpoznać struktury władzy i dominacji, domaga się, by wykazały swoją prawomocność, a jeśli nie może tego zrobić, stara się władzę ominąć.
Noam Chomsky

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Eksmisja show

rozbrat.org
kontener16 września odbyła się jedna z około 120 eksmisji zaplanowanych przez ZKZL. Miała ona miejsce przy ul Swoboda na poznańskim Grunwaldzie. Na miejscu pojawił się komornik, pracownicy MPGM, policjanci oraz media. Dziennikarze po raz pierwszy od początku wrześniowej fali eksmisji zostali poinformowani o mającej się odbyć egzekucji komorniczej. Jak się okazało na miejscu, tuż przed eksmisją, pojawił się sam Jarosław Pucek. Przybyli tam również przedstawiciele Federacji Anarchistycznej, jednak na miejscu okazało się, że eksmitowany lokal jest pusty - jak mówili sąsiedzi – od 16 lat.

Komornik w obstawie dwóch policjantów bez przeszkód dostał się do mieszkania, ślusarz wymienił zamki a ekipa sprzątająca zaczęła zbierać rzeczy znajdujące się w mieszkaniu. W związku z zaistniałymi okolicznościami wizyta przedstawicieli FA miała charakter symboliczny, jednak policjanci nie omieszkali wezwać posiłków. Mieli oni za zadanie wylegitymować obecnych, jednak ze względu na to, że nie potrafili podać sensownego powodu, aby to zrobić, skończyło się na gadaniu.

Dotarły do nas informacje, że pierwsze eksmisje zaplanowane przez ZKZL mają mieć charakter podobny do tej przy ul. Swoboda, czyli pierwsze w kolejności do zajęcia przez komornika są pustostany. Dowiedzieliśmy się również, że około 1/3 z rodzin, które znajdowały się na czarnej liście ZKZL doszło do porozumienia z Zarządem i nie będą musieli opuszczać zajmowanych lokali (chodzi tu głównie o ugody dotyczące spłaty długu w ratach).

Taktyka obrana przez ZKZL jest bardzo interesująca, po radykalnych krokach mających na celu pozbycie się „trudnych lokatorów” okazuje się, że media i opinia publiczna mają oglądać zupełnie nieciekawą eksmisję pustego lokalu, a gdy oskarżenia wobec Jarosława Pucka już ucichną (nie ma przecież nic złego w tym, że pusty lokal komunalny zostanie przyznany komuś, kto go rzeczywiście potrzebuje) możemy się spodziewać egzekucji, które mogą wyglądać bardziej dramatycznie – ale czy wtedy będzie ktoś, kto będzie jeszcze o tym w ogóle pamiętał? Czy dziennikarze przez kolejne pół roku będą informowani o tego typu wydarzeniach czy już coś innego będzie na topie? Czy będą regularnie odwiedzali hotele, do których mają być wysyłani eksmitowani lokatorzy? Czy eksmisja przy ul Swoboda miała być pokazówką i udowodnić sceptykom, że przecież nic złego się nikomu nie dzieje? Czy mamy uwierzyć w to, że ponad 120 mieszkań komunalnych stoi pustych? Dlaczego Jarosław Pucek boi się pokazać eksmisję rodziny z dziećmi?

Odpowiedzi na niektóre z tych pytań nasuwają się same. W obecnej sytuacji nie możemy już gdybać. Uruchomiliśmy numer alarmowy, pod który mogą zgłaszać się wszyscy zagrożeni eksmisją lub ci, którzy posiadają informacje na ten temat: 796 822 980.

Jeśli ZKZL „zapomni” powiadomić media o jakiejś bardziej problematycznej eksmisji, to my mamy nadzieję, że uda się nam być tam, gdzie nas ktoś potrzebuje. 

Komentarze

0| 1 | MAŁGORZATA2011-09-30 21:47
TO PRAWDA LUDZIE KTÓRZY NIE PŁACOM CZYNSZU NAZYWANI SĄ PATOLOGIOM A WCALE TAK NIE JEST.JA TEŻ MAM WYMÓWIONY NAJEM JUŻ RAZ DOSZŁAM DO UGODY SPŁATY NA RATY ZADŁUŻENIA Z ALE NIE DAŁAM RADY TERAZ CZEKAM CO BĘDZIE DALEJ?? SYTUACJA JEST PATOWA BO NIE WIEM CO ROBIĆ.DODAM TYLKO ZE MĄŻ CHOROWAŁ PRZEZ ROK BYŁ NA RENCIE BEZ ŚWIADCZEŃ (CAŁKOWITA NIE ZDOLNOŚCI DO PRACY) JA CAŁY CZAS PRACUJE W URZĘDZIE MIASTA.DBAMY O MIESZKANIE NIE JESTEŚMY TRUDNYMI LOKATORAMI ,W TEJ CHWILI TEŻ CZEKAMY NA DECYZJE ZUS ALE CO BĘDZIE ZOBACZYMY.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian