Kapitał musi dla siebie zawłaszczać naszą przestrzeń. Jest to praktycznie jego obowiązek. Nie może on pozostawić miejsca dla kreatywności, naszej zdolności, aby zrobić coś samemu, naszego pożądania czegoś nowego.
Alfredo Bonanno

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

FB zablokował stronę wzywającą do bojkotu komunikacji miejskiej

rozbrat.org

FacebookW nocy z 7 na 8 stycznia zniknęła założona na Facebooku strona informująca o Wielkopolskim Powstaniu Komunikacyjnym, wzywająca do akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego i bojkotu komunikacji miejskiej w dniu 16 stycznia o godzinie 16.00. Pisaliśmy o tym wcześniej. Przyczyną jest zablokowanie strony przez administracje Facebooka. Założycielka tego wydarzenia otrzymała informację, że uczyniono tak, ze względu na bezpieczeństwo. Podjęto starania, aby strona zaczęła ponownie działać.

Strona przestała działać, kiedy ok. 900 osób zadeklarowało chęć uczestnictwa w akcji sprzeciwu wobec polityki lokalnych władz, które z nowym rokiem sprezentowały nam kolejne podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Sam fakt tak licznego poparcia wydarzenia, pokazuje poziom niezadowolenia mieszkańców ze sposobu zarządzania miastem.

Na stronie ukazało się też wiele krytycznych uwag nt. funkcjonowania komunikacji miejskiej i władz lokalnych.

Informujemy, iż blokada strony nie oznacza odwołania protestu! Mimo technicznych trudności W ŚRODĘ 16 STYCZNIA SPOTYKAMY SIĘ NA MOŚCIE TEATRALNYM o godz. 16.00. i bez kasowania biletu przemieszczamy się po mieście tramwajem.

Skasowane z Facebooka oświadczenie

Kolejna podwyżka cen biletów ZTM to jeden z wielu przykładów przerzucania problemów budżetowych miasta na mieszkańców. Chociaż udowodniono, że wzrost ten jest niewspółmierny do pnącej się w górę inflacji i cen paliw, to włodarze naszego miasta, prezydent Ryszard Grobelny wraz z radnymi Platformy Obywatelskiej, postanowili zignorować postulat tysięcy Poznaniaków i Poznanianek. I to w momencie, gdy wielu grupom spadają realne dochody, wzrasta bezrobocie i koszty utrzymania.

Obywatelski projekt uchwały powstrzymującej dalsze podwyżki cen biletów został odrzucony. Dlaczego? Bowiem władza - obdarowani hojnie dietami czy premiami radni i miejscy urzędnicy jeżdżący limuzynami - za nic ma demokrację i postulaty mieszkańców. Ostatnią rzeczą, którą powinniśmy zrobić to podwinąć ogon, spuścić głowę i pogodzić się z werdyktem polityków. Pokażmy, że możemy się zorganizować!

Już teraz - z dnia na dzień - coraz więcej ludzi nie kupuje biletu. Niektórzy wybierają spacer, inni samochód, jeszcze inni rower. Komunikacja miejska musi być dobrem dostępnym dla wszystkich, dlatego ŚRODĘ 16 STYCZNIA ogłaszamy dniem bojkotu komunikacji miejskiej! Jeżeli nie musisz - nie korzystaj z niej. Przekazujmy sobie (nie tylko tego dnia) ważne jeszcze bilety. Stanowczo reagujmy na działania „kanarów” i stawajmy w obronie tych, którzy podwyżkom powiedzą stanowcze „nie” i zaczną jeździć na gapę.

Dokonajmy aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa, do którego zmusza nas antyspołeczna polityka władz miejskich! Ci, którzy mają już sieciówkę nich przybędą w geście solidarności i odmówią jej okazania podczas ewentualnej kontroli!

Już wkrótce: Wielkopolskie Powstanie Komunikacyjne!

2,60 zl. i ani grosza więcej!

Solidarność naszą bronią!


Komentarze

0| 2 | ulaaaaaaaaaaaaaaa2013-01-12 19:44
Stworzyli ZTM i ciągną zyski z kar.Osoby,które nieświadomie niedopłaciły 20gr.muszą zapłacić ok.200zł+2,80gr,mi mo,że zapłacily 2,60gr.Zapisano im brak biletu.Budynek okazały przy Matejki ma dużo dyrektorów,kas i pieniędzy.Ludzie składają reklamacje i w poczuciu krzywdy płacą bo naliczają lichwiarskie odsetki.Mało tego,osoba,któr ej czerwony kasownik nie wydrukował wszystkich cyfr też ma karę ok.200zł+cena biletu.30 dni trzeba czekać na rozpatrzenie reklamacji,a w dobrą wolę ZTM nie wierzę.Liczy się zysk,bo dziura budżetowa a i premia będzie.SKANDAL SKANDAL
-4| 1 | adammmmm2013-01-10 00:00
I bardzo dobrze, że usunął. MPK tu nic nie jest winne. Dobra okazja, żeby nie kupić biletu ? To kto ma jeździć komunikacją miejską, jak nie młodzież ? Głosowali na leberałów z Peło, teraz mają POznań.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian