Ten, kto nigdy nie zapomina, że jedynym właściwym postępowaniem w stosunku do siebie i innych jest ciągła radykalizacja - nie może się ani pomylić, ani zagubić.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

blok party - fotorelacja

rozbrat.org

DSCN0392

W ubiegłą sobotę smutne i opuszczone podwórko pomiędzy ulicami Kantaka a Gwarną nabrało kolorów. Wszystko to dzięki muzyce, rapowi, tańcowi i farbie, które razem miały tworzyć block party - czyli festiwal 4 elementów hip hopu. Organizatorzy - Rhymes of Resistance - Rymy Oporu - znani są z robienia wydarzeń hip hopowych, o jakie na mieście trudno. 

DSCN0394

Zaproszono wszystkich którym uliczny undergroundowy i funkowy klimat najbardziej pasuje do tkanki miejskiej. Swoją obecnością ożywili tę przestrzeń graficiarze i graficiarki, b-boye i fly-girls oraz dj'e i raperzy. Stoisko Food not bombs oferowało obecnym domowej produkcji podpiwki oraz swojskie wegańskie jadło - kanapki ze smalcem.

DSCN0406

Block party – sięga do amerykańskich tradycji dzielnic Bronxu i Queens, gdzie podstawową ideą było organizowanie imprez na ulicach dla sąsiadów i lokalnej społeczności. Tak samo poznańskie wydarzenie było otwarte na mieszkańców centrum. Informowały o nim rozwieszone w okolicy plakaty, a także osobiste zaproszenie najbliższych mieszkańców.

DSCN0408

Block party jest również protestem! Protestem przeciwko umasowionej, skomercjalizowanej i żywiącej się dotacjami oraz sponsoringiem kulturze, w której mocno zaznacza się granice: twórca/odbiorca. Na sobotnim wydarzeniu artystą był każdy kto wziął do ręki mazak, spray czy mikrofon lub tańczył na macie. Wstęp na scenę mieli wszyscy, którzy chcieli coś przekazać.

DSCN0420

Street artyści, writerzy są obecnie na celowniku władzy. Medialna nagonka i propaganda ma na celu zastraszenie i skryminalizowanie tej formy twórczości. Obojętnie czy piszesz polityczne hasła na murach czy malujesz wrzuty, możesz mieć w Poznaniu kłopoty jak Pive. 

DSCN0422

Władza mówi: "Spoglądajcie zza firany, wybierajcie 997, mamy dla was 5000 zł. nagrody". 

DSCN0395

Jednak mimo represji i kar, wbrew staraniom władz spontaniczna sztuka ulicy, jaką jest graffiti trwa w najlepsze. 

DSCN0440

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz wspieranie akcji!

hip hop lives!

DSCN0424

 

Komentarze

0| 1 | Ewka2013-05-22 14:20
pive bohater. daj spokój. writerzy to zwykłe terytorialne obszczymury i nic nie mają wspólnego z rewolucyjną działalnością.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian