Ten, kto nigdy nie zapomina, że jedynym właściwym postępowaniem w stosunku do siebie i innych jest ciągła radykalizacja - nie może się ani pomylić, ani zagubić.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Pytania do prezydenta - na Nowy Rok

rozbrat.org

Jaśkowiak postulaty FA 19.12.2014W związku ze zbliżającymi się świętami i Nowym Rokiem, dziś o godzinie 13:00 działacze Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, OZZ Inicjatywy Pracowniczej oraz Federacji Anarchistycznej s. Poznań odwiedzili nowego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.  Prezydentowi został wręczony prezent w postaci listy dwudziestu dwóch pytań oprawionych w okolicznościową złotą ramę.

Jacek Jaśkowiak pytania przyjął. Mamy nadzieję, że lista ta przyozdobi gabinet prezydencki oraz będzie inspirowała do działań na rzecz społeczności miasta Poznania. Jako mieszkańcy i działacze oczekujemy konkretnej odpowiedzi na zadane nowemu prezydentowi pytania.

Cytujemy listę pytań:

Sprawy mieszkaniowe
1. Kiedy zostanie zlikwidowane osiedle kontenerowe na ul. Średzkiej?
2. Kiedy i w jakiej formie zostanie otwarte biuro pomocy dla ofiar czyścicieli kamienic oraz osób eksmitowanych/zagrożonych eksmisją?
3. Czy miasto będzie nadal masowo eksmitować ludzi?
4. Jak miasto zamierza rozwiązać problem braku mieszkań socjalnych? W jakim terminie i ile mieszkań komunalnych zostanie wybudowanych?
5. Jak miasto zamierza rozwiązać problem zadłużenia lokatorów i czy przewiduje podniesienie zasiłków mieszkaniowych lub innych form wsparcia dla najuboższych?
6. Co z mieszkaniami nie spełniającymi podstawowych standardów należącymi do miasta (patrz ul. Nowotarska czy Opolska)? Jak miasto zamierza poprawić warunki życia rodzin zajmujących mieszkania socjalne?
7. Jakie jest stanowisko miasta w sprawie istniejących na terenie Poznania pustostanów mieszkalnych? Co z zabytkowymi kamienicami, które popadają w ruinę?

Transport
8. Czy miasto będzie optować za darmowym transportem publicznym?
9. Ile kilometrów dróg rowerowych rocznie zamierza wybudować miasto?

Ochrona środowiska
10. Jak miasto zamierza chronić „kliny zieleni” przed dalszą zabudową i degradacją?
11. Jak miasto zamierza powstrzymać degradację jezior Rusałka i Strzeszyńskie?
12. Jak miasto zamierza walczyć ze wzrostem poziomu zapylenia w Poznaniu?

Kultura
13. Jak miasto zamierza rozwiązać problem dotyczący Teatru Ósmego Dnia?
14. Co z Galerią Miejska Arsenał? Czy miasto pozwoli na krytyczny charakter tej placówki?

Partycypacja mieszkańców
15. Czy miasto zamierza zastąpić „budżet obywatelski” - „budżetem partycypacyjnym”?
16. Czy zostaną określone standardy prowadzenia konsultacji społecznych, m.in. dotyczących przygotowywania planów miejscowych przez MPU?

Sprawy pracownicze
17. Jak miasto zamierza walczyć ze spadkiem realnych wynagrodzeń w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i w edukacji (np. żłobki)?
18. Jak miasto zamierza walczyć ze spadkiem realnych wynagrodzeń pracowników kultury i sztuki?
19. Czy w stosunku do pracowników samorządowych miasto gotowe jest zawrzeć branżowy układ zbiorowy pracy, który przewidywałby m.in. waloryzację wynagrodzeń?
20. Czy miasto wykluczy z przetargów firmy płacące pracownikom najniższe pensje, zatrudniające pracowników poprzez agencje pracy tymczasowej bez umowy o pracę oraz oskarżane o łamanie praw pracowniczych?

Imigranci
21. Jak miasto zamierza rozwiązać problem mieszkaniowy i socjalny imigrantów

Usługi publiczne
22. Czy miasto będzie kontynuowało politykę wzrostu cen usług publicznych  (np. woda i 
      kanalizacja)?

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian