Państwo jest najbardziej jaskrawym, najbardziej cynicznym i najbardziej pełnym zaprzeczeniem tego co ludzkie.
Michał Bakunin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Od 24 lat Rozbrat działa w Poznaniu

rozbrat.org

40430477 221293585411522 6875563404703039488 n14-15 września 2018 r. centrum społeczne Rozbrat obchodzi 24 urodziny. Zapraszamy na festiwal urodzinowy wszystkich, z którymi spotykamy się na co dzień na protestach, interwencjach i debatach. Jesteśmy dumni i dumne, że przez 24 lata Rozbrat zachowuje ciągłość, przyciąga nowe osoby, interweniuje w najważniejszych dla naszego miasta konfliktach społecznych i działa na rzecz sprawiedliwości społecznej w Poznaniu.

W tym roku okolicznościowy plakat urodzinowy poświęciliśmy Czarnemu Protestowi. W ostatnim czasie braliśmy czynny udział w budowaniu ruchu na rzecz praw kobiet i bez względu na cenę, jaką ponosimy naszą odpowiedzią jest budowanie silnego i szerokiego ruchu feministycznego, dlatego angażujemy się w rozwój Socjalnego Kongresu Kobiet.

Od 24 lat Rozbrat rozwija w Poznaniu oddolne ruchy protestu, buduje zaplecze dla osób, które potrzebują wsparcia i tworzy nowe wizje, jak może wyglądać nasze miasto. Tylko w 2018 r. zapewnialiśmy wsparcie organizacyjne dla protestów pracowniczych np. dla niemedycznych pracownic szpitala klinicznego domagających się podwyżek czy oszukanych pracownic poznańskich restauracji. Na co dzień wspieramy naszych przyjaciół z Inicjatywy Pracowniczej z poznańskich żłobków, teatrów, Amazona i Volkswagena. Od lat lokatorzy i lokatorki z Poznania wiedzą, że mogą zwrócić się do nas po bezinteresowną pomoc w przypadku eksmisji i zastraszania ze strony czyścicieli, wspieramy działkowców – na co dzień tworzymy Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów.

Walczymy o prawa zwierząt, rozmawiamy z mieszkańcami o terenach zielonych w Poznaniu. Aktywnie popieraliśmy ogólnopolski protest uniwersytecki przeciwko ustawie 2.0 i protest osób niepełnosprawnych. Wspierając inne miasta pikietowaliśmy przeciwko skrajnej prawicy ja również  protestowaliśmy w geście solidarności z Kurdyjkami i Kurdami czy represjonowanymi w Rosji.

Wydajemy książki i gazety. Regularnie trenujemy sztuki walki, joge i granie na instrumentach, które samba Hałastra wykorzystuje na demonstracjach. W sezonie zimowym i wiosennym Jedzenie Zamiast Bomb gotuje u nas jedzenie i rozdaje na poznańskim starym rynku wszystkim potrzebującym.

W najbliższy weekend będziemy celebrować nieustanne funkcjonowanie Rozbratu. Zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie!

W piątek wystąpią: Limp Blitzkrieg (hcpunk), Drip Of Lies (necrust), Czerwone Świnie (punk), Mokosz (folk) oraz Low Kollektiv (elektro/techno). W sobotę Torn Shore (crust/punk), Uliczny Opryszek (punk rock) oraz Radykalna Wieś (dub/punk), Inkwizycja (hardcore), Yacoepsae (hc punk) oraz Rat Kru (electronic/dub triphop).

W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na prezentację o obecnej sytuacji w Katalonii.
KATALOŃSKIE WYZWANIE
Kim są Katalończycy? Terrorystami czy buntownikami? Jak doszło do zaistniałej sytuacji w Katalonii? Czy Hiszpania to państwo neofrankistowskie? Czy katalońska rewolucja jest rzeczywiście rewolucją czy też jest
dziełem burżuazyjnych oligarchów?Informacja, która dochodzi do Polski jest aseptyczna, urzędowa i pusta.Prowadzi Xavier Bayle, aktywista mieszkający w Polsce


Przez cały czas trwania wydarzenia wystawione będą stoiska z prasą i literaturą anarchistyczną (Bractwo Trojka) oraz wegańskim jedzeniem (Zemsta, Vege Pizza, Kuchnia Różnych Doznań).

Więcej szczegółów: www.rozbrat.org, FB: 24 Urodziny Rozbratu

 

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian