Parlamentaryzm jest najodpowiedniejszą formą organizacji dla społeczeństwa opartego na pracy najemnej i wyzysku mas ludowych przez posiadaczy kapitału.
Piotr Kropotkin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Ankieta dla kandydatów i kandydatki na prezydenta dotycząca przyszłości terenów zieleni w Poznaniu

rozbrat.org

stop betonowym parkomPublikujemy ankietę, która została wysłana przez Koalicję ZaZieleń Poznań do wszystkich osób kandydujących na prezydenta Poznania.

 

------------------------------

 

Poznań, 08.10.2018 r.

 

 

Ankieta dla kandydatów i kandydatki na prezydenta dotycząca przyszłości terenów zieleni w Poznaniu

 

Koalicja ZaZieleń Poznań jest społeczną inicjatywą skupiającą radnych osiedli z Naramowic i Umultowa, Kolektyw Kąpielisko, Kolektyw Rozbrat, Stowarzyszenie Zielony Grunwald, Stowarzyszenie Zielona Starołęka, członków zarządu klubu Łuczniczego Surma działającego w Parku Kasprowicza oraz społeczników zabiegających o Park Rataje. Skupiamy się na obronie przed zabudową terenów zieleni w Poznaniu. Jesteśmy inicjatywą, która podkreśla znaczenie zieleni w kształtowaniu procesów miastotwórczych Poznania.

(Załączamy skróconą wersję wydanego przez nas raportu pt. „Obszary zieleni w Poznaniu zagrożone zabudową. Raport nt. antyekologicznej polityki władz miasta”)

W niniejszej ankiecie zebraliśmy najważniejsze zagadnienia, które dotyczą naszych codziennych działań w konkretnych obszarach miasta. W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi zwracamy się do wszystkich kandydatów na prezydenta Poznania z prośbą o odpowiedź na poniższe pytania. Tym sposobem pragniemy dowiedzieć się jakimi priorytetami będzie kierować się przyszły prezydent Poznania pod względem rozwoju obszarów zieleni w mieście.

 

Odpowiedzi prosimy udzielać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

1. Jednym z pięciu priorytetów Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+ jest „Zielone, mobilne miasto”. Priorytet ten ma być realizowany poprzez działania takie jak m.in.:

· Zachowanie, poprawa jakości i rozwój terenów zieleni, w szczególności systemu klinowopierścieniowego oraz zabytkowych założeń zieleni.

· Racjonalne korzystanie z zasobów środowiskowych oraz ich odzyskiwanie.

· Rozwijanie form ochrony przyrody oraz edukacji przyrodniczej

W  jaki sposób zamierza Pani/Pan realizować każde z tych działań, mając na uwadze fakt, że miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego nie są wystarczających narzędziem do ochrony terenów zieleni?

 

2. Czy po objęciu urzędu prezydenta/radnego, zdecyduje się Pan/Pani na:

· TAK/NIE całościową inwentaryzację drzewostanu Poznania?

· TAK/NIE stworzenie Rady ds Zieleni przy Prezydencie  i stanowiska ogrodnika miejskiego oraz przyrodnika miejskiego?

· TAK/NIE włączenie nieużytków w zakres działań Zarządu Zieleni Miejskiej poprzez stosowne zapisy w statucie ZZM?

· TAK/NIE wprowadzenie rozwiązań ułatwiających zakładanie i długotrwałe prowadzenie ogrodów społecznych  przez mieszkańców, stowarzyszenia, instytucje kultury oraz zespołu odpowiedzialnego za systemową współpracę miasto-mieszkańcy?

 

3. Czy po objęciu urzędu prezydenta/radnego, będzie Pani/Pan dążyć do:

· TAK/NIE intensyfikacji zabudowy terenów zieleni na obszarach zajmowanych przez Kolektyw Kąpielisko, ŁKS Surma, Kolektyw Rozbrat i na obszarze Starołęki Małej (przy ul. Fortecznej)?

· TAK/NIE przeznaczenia całości ul. Umultowskiej dla transportu samochodowego?

· TAK/NIE przeprowadzenia kompleksowej kontroli inwestycji w Parku Rataje?

· TAK/NIE budowy Centralnego Szpitala Klinicznego bez dalszych konsultacji z mieszkańcami?

· TAK/NIE rozszerzenia terenów zieleni na Naramowicach?

Koalicja ZaZieleń Poznań

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian