Hierarchiczna armia jest w stanie wygrać wojnę, nigdy rewolucję; niezdyscyplinowana horda nie wygrywa ani jednej, ani drugiej. Chodzi więc o to, żeby organizować, nie hierarchizując; innymi słowy, czuwać, żeby prowodyr nie przerodził się w przywódcę.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Poznań Ławica: Czerwona kartka dla prezesa LOT-u

rozbrat.org

miniaturapikietalot26 października na lotnisku Ławica w Poznaniu miała miejsce akcja informacyjna dotycząca trwającego strajku załogi LOT-u.

Przed halą odlotów stanęliśmy z hasłami: „Popieramy strajk w LOT”, „Przywrócić wszystkich zwolnionych”, „Odwołać prezesa”, „Umów o pracę – nie śmieciówkom” oraz z bezpośrednim przesłaniem dla strajkujących: „Poznań trzyma za Was kciuki”. Rozdaliśmy pasażerom ulotki dotyczące postulatów strajkujących, rozmawialiśmy z lokalnymi mediami oraz trzymaliśmy czerwone kartki, dedykowane prezesowi Milczarskiemu, który powinien odejść po tym, jak zwolnił dyscyplinarnie Monikę Żelazki i pozostałych kilkadziesiąt osób.

Treść rozdawanej ulotki:

 

ZAŁOGI LOTU STRAJKUJĄ I POTRZEBUJĄ WSPARCIA!
ZŁE WARUNKI PRACY I PRZEMĘCZENIE PERSONELU = ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA PASAŻERÓW!

Załogi są przemęczone i regularnie poddawane mobbingowi ze strony przełożonych. Większość personelu latającego, wbrew własnej woli, pracuje na samozatrudnieniu. W 2013 roku dyrekcja wypowiedziała regulamin wynagradzania i obniżyła pensje, zaś od stycznia 2017 sytuacja ulega ciągłemu pogorszeniu.
Pasażerowie powinni znać fakty na temat warunków pracy personelu pokładowego i trwającego strajku. Złe warunki pracy pracowników LOT bezpośrednio przekładają się na ich bezpieczeństwo. Zarząd spółki LOT ponosi odpowiedzialność nie tylko za wyzyski i gnębienie pracowników ale także za narażanie życia i zdrowia pasażerów.

Zwracamy się z apelem do pasażerów i pracowników innych linii lotniczych o wyrazy solidarności.

18 X piloci i stewardesy przystąpili do strajku domagając się:
– przywrócenia do pracy, zwolnionej niezgodnie z prawem Moniki Żelazik, przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL)
– anulowania nagany kapitanowi Adamowi Rzeszotowi, przewodniczącemu
Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT (ZZPK)
– sprawiedliwego regulaminu wynagradzania
– zaprzestania nękania i upokarzania pracowników
Wiosną, po ponad trzech latach bezskutecznych negocjacji, piloci i stewardesy zorganizowali referendum strajkowe. 90% uczestników opowiedziała się za strajkiem. W wyniku tych działań, Przewodnicząca ZZPPiL została dyscyplinarnie zwolniona. Natomiast przewodniczący ZZPK dostał naganę za wypowiadanie się na temat bezpieczeństwa lotów. Zarząd PLL LOT stara się uciszyć głos załogi oraz szantażować strajkujących. Nie ma na to zgody!

DOŚĆ ŁAMANIA PRAW PRACOWNICZYCH!

1 copy copy copy copy copy copy 

2 copy copy

3 copy copy copy copy

4 copy copy copy


Tymczasem na ulicach poznańskich miast pojawiły się trzy bilbordy:

bilbord-1

bilbro2

bilbord-3

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian