Demonstracja w sprawie Palestyny

rozbrat.org
Drukuj
Dziś, przy ulicy Półwiejskiej w Poznaniu odbyła się demonstracja solidarności z narodem palestyńskim i przeciwko wojnie w Strefie Gazy. Akcje formalnie organizowała Poznańska Koalicja Antywojenna. Jak się okazało władze nie wyraziły zgody na zgromadzenie pod pretekstem zbyt późnego powiadomienia Urzędu Miasta. Jeden z manifestantów stwierdził, iż wobec rzezi dokonywanej przez armię izraelską, wszelkie tego typu zakazy administracyjne wydają się nieistotne i rozpoczął zgromadzenia, które nie zostało rozwiązane. Manifestacja odbywał się bez przeszkód, a policja nie interweniowała.

W akcji sygnowanej przez Koalicję Antywojenną wzięli udział przedstawiciele środowisk anarchistycznych, mieszkający w Poznaniu Palestyńczycy, Stowarzyszenie "Lepszy Świat" oraz osoby niezrzeszone. Wznoszono hasła solidarności z mieszkańcami Gazy oraz wzywano władze Izraela do zakończenia ludobójstwa na terytoriach okupowanych i wycofania wojsk. Mówcy wielokrotnie podkreślali, że chcą pokojowego współistnienia Palestyny i Izraela. Zgromadzonych rozgrzewała ekipa poznańskiej samby, która prócz wybijania na bębnach ostrych rytmów wznosiła rymowane hasła przeciwko wojnie.

W demonstracji wzięło udział około 100 osób. Rozdawano ulotki i wezwano do masowego udziału w zapowiadanych następnych protestach.

Tego samego autora

Brak pasujących artykułów