Solidarity with rebels in Greece - pikieta solidarnościowa w Poznaniu

rozbrat.org
Drukuj

10 grudnia w godzinach porannych poznańska Federacja Anarchistyczna przeprowadziła pikietę solidarnościową, w związku z wydarzeniami w Grecji. Anarchiści weszli na teren Targów Poznańskich, gdzie odbywa się międzynarodowa konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu.

Pikieta rozpoczęła się w godzinach porannego szczytu, kiedy większość delegatów udawała się na obrady. Rozwinięto transparenty w języku angielskim, greckim i polskim o treści "Solidarity with rebels in Greece" oraz "Obywatelu! Pomóż policji zastrzel się sam". W przemówieniu, wygłoszonym w języku angielskim, pikietujący podkreślali ponadnarodowy aspekt problemu przemocy policyjnej, solidaryzowano się z ruchami społecznymi, walczącymi na całym świecie, których działacze są wiezieni, torturowani i zabijani. Mówiono również o tym, że przemoc organów bezpieczeństwa jest tylko jedną z form opresji, której doświadczają ludzie na całym globie. Wspominano o tysiącach pracowników, którzy każdego roku tracą życie, w imię zysku i chciwości swoich szefów. Pikietujący wznosili m.in. okrzyki "No justice, no peace, fuck the police", "International solidarity".

Po rozpoczęciu pikiety, na miejscu od razu pojawiła się policja, a administrator terenu nakazał jego natychmiastowe opuszczenie, grożąc interwencją ochrony i policji. Ostatecznie nie odważono się jednak, aby na oczach delegatów siłowo wyrzucić demonstrujących. Funkcjonariusze policji, służby specjalne i ochroniarze z oddali przyglądali się rozwojowi wydarzeń.

Po zakończeniu akcji, anarchiści przeszli do wyjścia, gdzie w hollu, na antresoli, wywieszono solidarnościowe transparenty.

 

Fotorelacja

 

Tego samego autora

Brak pasujących artykułów