Kapitał musi dla siebie zawłaszczać naszą przestrzeń. Jest to praktycznie jego obowiązek. Nie może on pozostawić miejsca dla kreatywności, naszej zdolności, aby zrobić coś samemu, naszego pożądania czegoś nowego.
Alfredo Bonanno

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Policja przed Rozbratem (akt.)

rozbrat.org
policja-wDziś przed godziną 19.00 pod Rozbratem pojawiły się duże siły policji, w tym oddział prewencji w pełnym rynsztunku i policjanci w nieoznakowanych wozach. W tym czasie rozpoczynało się w Galerii spotkanie z przedstawicielami Koalicji 11 listopada organizującej blokadę marszu nacjonalistów w Warszawie. Policja nie próbuje wchodzić na teren Rozbratu i nie zachowuje się agresywnie, legitymowane są jedynie osoby przechodzące w pobliżu. Rzecznik prasowy policji odmówił jakichkolwiek komentarzy na ten temat.

Aktualizacja z 28.10: Jak podają media podczas akcji policji zatrzymane zostały dwie osoby, informujemy, że nie byli to działacze ani uczestnicy spotkania, które odbywało się wówczas wewnątrz. Na zdjęciu poniżej policjanci w mundurach i w cywilu na ulicy Cichej, podczas wczorajszych wydarzeń.

pol-rozb-lis

Komentarze

0| 9 | thn2011-11-01 19:56
Co tu gadać... Psiarnia dostała cynk, że zbierają się "terroryści" aby wysadzić w powietrze Warszawę 11 listopada. Gdyby jakiś ich władca w końcu poczytał (zakładam, że czytać ze zrozumieniem potrafi) to by wiedział, że akcja jest nietrafiona. Oczywiście spotkania NOPów, CZOPÓW i Wszechfobicznyc h "obserwowane" nie są bo im "władza sprzyja". Czyli ta sama bajka co zwykle. Cholera, tak przywykłem do nazywania mnie terrorystą, że mi takie pokazówki zwisają nad kolanami. Moje nazwisko wylądowało już w tylu notesikach służbowych, że gdybym je pozyskał to bym się o [cenzura]taśmę do końca życia nie martwił.
0| 8 | Webciu2011-10-31 19:42
Cytuję JA:
Zobaczymy jedenastego co ci "naziole" potrafią. Stałem wczoraj z wy[cenzura]m krzyżem celtyckim na plecach przed waszą bramą, przechodziły dwie osoby i jakoś nikt się nawet nie odezwał :)
Dlaczego się nas boicie?

Tak, tak, a później obudziłeś się we własnym łóżku zlany potem, po tym bohaterskim czynie :-) Ja tam się "was" boję, boję się śmiertelnie, że niepostrzeżenie sprowadzicie mnie do własnego nikłego poziomu intelektualnego , a jak już tam się znajdę to na pewno pokonacie mnie bo macie większe doświadczenie w tych "napinkach" słownych obelgach i całej reszcie z arsenału internetowych bojowników.

PS. Jak przystało na odważnego i honornego neofaszystę oczywiście zapomniałeś się podpisać :-)
+1| 7 | JA2011-10-31 14:28
Zobaczymy jedenastego co ci "naziole" potrafią. Stałem wczoraj z wy[cenzura]m krzyżem celtyckim na plecach przed waszą bramą, przechodziły dwie osoby i jakoś nikt się nawet nie odezwał :)
Dlaczego się nas boicie?
+2| 6 | ejber zez jeżyc2011-10-28 17:52
A dlaczego nie w miejscach publicznych? Sejm czy rady miasta to raczej jakaś parodia demokracji. czas na demokracje bezpośrednią, wiece w zakładach pracy i na każdej ulicy, na każdym placu naszych miast i miejscowości. To właśnie już się dzieje od lat. w Argentynie gdzie państwo splajtowało, na placach gdzie protestują oburzeni na całym świecie. Dość ignorancji władzy sami potrafimy się rządzić. Z kim mamy mieć wspólny język z zawodowymi politykami których słowa to zgrabna manipulacja, z urzędnikami którzy traktują ludzi jak numerek a może z policją co to pomaga eksmitować niepełnosprawny ch.Robotnicy z kopalni Wujek nie chcęli rozlewu krwi, mieszkańcy poznania też go nie chcieli w 56, ale był, bo wyalienowana władza traci grunt pod nogami i wtedy się zaczyna, teraz tez się zaczyna...
0| 5 | wiktor2011-10-28 09:46
Miasto domaga się porządku i nie można drogę do sukcesu torować sobie występkami ulicznymi i zakłócaniem ładu i porzadku publicznego.Można przecież znależć wspólny język i dojść do porozumienia w inny sposób.Władze miasta i słuzby porządkowe musza się temu przeciw wstawiać gdyż zamieszki doprowadzą do rozlewu krwi także niewinnych ofiar.Nie popierajcie stosowania takich praktyk aby sprawy rozwiązywać w miejscach publicznych.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian