Buntownik niedostrzegający na horyzoncie niczego prócz ściany przymusów, zazwyczaj rozwala sobie o nią łeb albo kończy, najgłupiej na świecie, zaciekle jej broniąc.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Archiwum koncertów - 1995

Archiwum w trakcie uzupełniania
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16.12.1995 Koncert: Torsja, Guernica Y Luno, Homomilitia

Torsja
Band z Poznania

Guernica Y Luno
Guernica Y Luno powstała w roku 1992 w Słupsku, założona przez Rafała Szymańskiego (pseudo: Ciaho) i Jacka Kaczmarka. Na początku istnienia zespół grał bardzo dużo prób, natomiast nie koncertował, chcieli dyskutować na temat otaczającej ich rzeczywistości, wyrażać swoje uczucia muzyką młodzieńczego buntu, z Jackiem i Rafałem grali jeszcze Jarek i Tomek. Pierwszą kasetę pt. "Prawdziwie wolny jestem jedynie wtedy, kiedy równie wolni są wszyscy ludzie, którzy mnie otaczają" nagrali po długiej serii prób w 1993 roku (94?) i pojawiły się tam tak przełomowe kawałki jak "5 minut", zupełnie nowe podejście do muzyki punk, recytacja tekstu, powtarzająca się linia melodyczna i skrzypce, na których zagrała ich dobra znajoma i przez to nadała tej piosence niepowtarzalny charakter, który zawsze będzie kojarzony z Guernicą. Jedna piosenka zawierała tekst listu prof. dr Henryka Skolimowskiego, szefa kadry ekologii filozoficznej z Politechniki Łódzkiej do Gazety Wyborczej, który został użyty bez żadnego porozumienia z tym człowiekiem i zatytułowany jako "11 przykazanie/ Noc Ziemi".
http://www.guernicayluno.republika.pl/

Homomilitia
Istniejąca od początku lat 90. legendarna kapela crust/anarcho-punkowa z Łodzi, jeden z pierwszych polskich zespołów grających w tym stylu i mających taki przekaz.
www.myspace.com/homomilitia
___________________________________________________________________________
08.12.1995 Koncert: Okrzyk Śmierci

Okrzyk Śmierci
Pre-Krio de Morto, lokalna legenda hardcore-punk.
http://www.zb.eco.pl/muzyka/krio/
___________________________________________________________________________
14.11.1995 Koncert: Bez Wyjscia, Enola Gay, Masskontroll

Bez Wyjścia
Band z Poznania

Enola Gay
Crust punk z Francji

Masskontroll
Legenda scandi crusta z Portland. W składzie m.in. muzycy Detestation.
www.myspace.com/masskontroll

___________________________________________________________________________
06.10.1995 Koncert: Oi Polloi

Oi Polloi
grupa punk rockowa powstała w 1981 roku w Edynburgu (Szkocja). W 1985 ukazuje się pierwszy materiał - kaseta demo wydana przez zespół - "Destroi the System". Od początku istnienia w zespole grało około 50 muzyków. Z założycieli pozostał tylko Deek - wokalista. Muzyka zespołu ewoluowała od oi do zaangażowanego anarchopunka. Teksty piosenek dotyczą m.in. ochrony środowiska, wyzwolenia zwierząt, wegetarianizmu, zwalczania faszyzmu, brutalności policji. Poza graniem muzyki angażują się w akcje anarchistyczne, ekologiczne oraz ruchu antyfaszystowskiego. Kilkakrotnie odwiedzali Polskę co zaowocowało dość dobrą znajomością języka polskiego przez Deeka. Wydali niezliczoną ilość nagrań na 7", LP, CD, kasetach oraz numerów na składankach. Ich motto to "No compromise in defense of our earth".
http://www.myspace.com/oipolloialba


Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian