Idea, zgodnie z którą ubodzy mają prawo do odpoczynku, zawsze była szokująca dla bogatych.
Bertrand Russell

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Archiwum koncertów - 2004

Archiwum w trakcie uzupełniania
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
28.11.2004 Koncert: Daisy Chain

Daisy Chain
Daisy Chain to czystej wody czadowy punk rock z Berlina. Zespół podtrzymuje dobrą tradycję klasycznego punk rocka na kobiecy wokal, końca lat siedemdziesiątych i początku lat osiemdziesiątych. Przy czym to co tworzą jest świeże i wyjątkowo energetyczne. Silnym atutem zespołu jest kobiecy wokal. Daisy Chain, które jest tworzone przez trzy dziewczyny - Eddy, Moni i Jolle oraz Steffena. Po rozpadzie doskonale znanego Scattergun, z powodzeniem wypełniają pustkę czadowego melodyjnego punk rocka w scenie niemieckiej.
http://www.daisychain-berlin.de/

Plakat: http://www.rozbrat.org/plakaty/daisy_web.jpg
___________________________________________________________________________
27.11.2004 Koncert: Leniwiec, Mental Brothers Squad

Koncert w ramach Andrzejek Na Rozbracie

Leniwiec
Leniwiec gra melodyjnego, czadowego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Punk rock w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor. (http://leniwiec.muzzo.pl/)
www.leniwiec.band.pl/

Mental Brothers Squad
Dwóch elektrycznie złamanych wyznawców wolnego umysłu i wolnej muzy
rozpuszczających sie w brzmieniach D'n'B, dUb, breakbeat, etno,chill out, industrial! Wszystko to z domieszką róznorodnych Quas'owych smaczków, także instrumentalnych (djembe, didgeridoo, skrzypce, przeszkadzajki, a z braku laQ nawet... śmieci ). Muza z sajko namaszczeniem, przeznaczona zarówno dla ludzi o słabych jak i mocnych nerwach... (http://www.warszawa.pl/stara/news/view,3037.html)
www.mentalbrothers.er.pl/

Wydarzenia towarzyszące:
turniej piłkarzyków o Puchar Rozbratu, wystawa zdjęć FC St. Pauli - FC Rozbrat, promocja wegetariańskiej książki kucharskiej, wróżby andrzejkowe
Afterparty: Dj  CZURA

___________________________________________________________________________
13.11.2004 Koncert: Imodium, Fakaterror

Imodium
Punk rock z Chodzieży

Fakaterror
Hc/punk/metal z Bełchatowa.
www.fakaterror.pl/

Plakat: http://www.rozbrat.org/plakaty/fakaterror2_web.jpg
___________________________________________________________________________
11.11.2004 Koncert: Kod 511, MC Szatan, MC Leman, Mc Hades (Poznań), Kryminals (Gniezno)

Afterparty: Free Style Beatle, Dj Hiacynt, V Demon
__________________________________________________________________________
30.10.2004 Koncert: Klinika, Dobry Dzień

Impreza Kobiety KontrAtakują

Klinika
Zespół KLINIKA powstał wiosną 1993 roku w składzie, z którego do dnia dzisiejszego pozostał tylko Rodżer (gitarzysta). Muzyka, którą wtedy gra kapela to melodyjny punk rock z elemantami reggae i folku.(http://www.nnnw.pl/plyty/klinika_karate.html)
profile.myspace.com/klinika

Dobry dzień
Zespół powstał w Gdańsku w 2000 roku. Gra klasyczny, pełen energii punk rock z zaangażowanymi tekstami. Dobry Dzień koncertował m.in. w towarzystwietakich zespołów jak Wasted, Skarp, Vialka, Filth Of Mankind, Stracony,Provoked, Mönster czy Klinika. W ubiegłym roku ukazał się jego split CD z tczewską Aporią. (http://gdansk.dlastudenta.pl/lokale/?act=show_impreza&idi=13618)
www.dobrydzien.band.pl

Wydarzenia towarzyszące: Czarne Tango - Dj Patronella + wizualizacje Marceliny
___________________________________________________________________________
26.10.2004 Koncert: 20 Minutes de Chaos, Ataxia

20 Minutes de Chaos
20 Minutes de Chaos to była kapela grająca crusty-punk-hardcore-metal z dwoma dziewczęcymi wokalami. Na pewno był to zespół Do It Yourself. Pochodzili z Dijon we Francji, istnieli pod ta nazwa od początku 1997 do końca 2004. (http://20minutesdechaos.brassicanigra.org/html/polski.html)

Ataxia
Oldschool hardcore z Dijon we Francji
___________________________________________________________________________
23.10.2004 Koncert: INRI, Pro100 w o3, NoSe

INRI
Zespół INRI powstał w 1991 r. w Pile, gdzie gra nieprzerwanie do chwili obecnej. Od początku swojego istnienia INRI gra ostrą, szybką, choć melodyjną muzykę, korzeniami mocno tkwiącą w starych punk- rockowych tradycjach.
Teksty zespołu traktują o szeroko rozumianych sprawach społeczno- politycznych, o samotności i problemach jednostki tkwiącej w skomplikowanych mechanizmach współczesnej rzeczywistości.
http://www.inri.band.pl/

Pro100 w o3
Reggae/ska

Afterparty: DJLouie w rytmach lat 80'tych
___________________________________________________________________________
17.10.2004 Koncert: Vialka, Absolute Spirit

Vialka
Istniejąca od 2002 roku Vialka to duet, który tworzą francuska perkusistka Marylise Frecheville i kanadyjski gitarzysta basowy Eric Boros. Wcześniej występowali oni jako sekcja rytmiczna jazz-punkowej formacji NNY, aby nastepnie zacząć pod własnym szyldem działalność w dwuosobowym już składzie. Jak Marylise i Eric piszą o sobie: "Vialka to nie tylko muzyka, ale i społeczny eksperyment mający na celu poznawanie ludzi na całym świecie". Muzyka grana przez duet to oryginalny miks punka, hardcore, jazzu i folka. Pełno tu zarówno połamanych rytmów jak i melodii, nierzadko zaczerpniętych z ludowej tradycji odwiedzanych wcześniej przez Vialkę krajów.
 Duet współpracował dotąd m.in. włoskim saksofonistą Jacopo Andeinim, macedońskim kolektywem artystycznym OPA, chińską kapelą punkową SDL, filmowcami takimi jak Laurent Varlent z Francji czy Sebastien Riond ze Szwajcarii. (crk-wro.info/index.php/2004/20.10-Vialka.html)
www.vialka.com

Absolute Spirit
Noise z Krotoszyna

Plakat: http://www.rozbrat.org/plakaty/vialka.jpg
___________________________________________________________________________
9.10.2004 Koncert: Plebania, Pogromcy Wdów i Sierot

Plebania
Punky reggae indian music z Helu
www.plebania.org.pl

Pogromcy Wdów i Sierot
Pogromcy Wdów i Sierot - Grudziądz/Nowe nad Wisłą - punk www.pwis.band.pl Powstaliśmy w listopadzie 2001r. W początkowym składzie zamiast skrzypiec, była druga gitara, którą obsługiwał Karol. W tym składzie: Wasyl-Artur Wasążnik, Czang-Marcin Zgoda, Karol Tybura, Maki-Krzysztof Makowski, Michu-Michał Pietruszewski zagraliśmy dwa koncerty. W maju 2002 roku zapisała się do Pogromców Mrówka-Agata Kubiak (po wypisaniu się z Pogromców Karola), i w ten sposób grają u nas skrzypki i wybrzmiewa z gardła Agaty II głos. W tym składzie gramy do dnia dzisiejszego. Dodać należy że pochodzimy z dwóch miast a mianowicie z Grudziądza i Nowego nad Wisłą.

Wydarzenia towarzyszące: projekcja filmów ("Upadek Zachodniej Cywilizacji", "Moja krew, twoja krew", "Fala - Jarocin '86"), pchli targ, Czad Giełda
Afterparty: Dj Mothery
___________________________________________________________________________
25.09.2004 Koncert: Biała Gorączka, Amok, Egzema

Biała Gorączka
Jeden z najbardziej energetycznych i oryginalnych zespołów polskiego undergroundu. Najlepsze punkowe show w tym kraju! Czołowi prowodyrzy i wodzireje pokoncertowych zabaw, pląsów i hulanek. Chłopaki o złotych sercach, ubrani w ciuchy z najlepszych lumpexów. Pełnymi zaangażowania i pasji tekstami pokazują, że punk rock to wciąż coś więcej niż tylko muzyka. (http://georg.blox.pl/html)
bialagoraczka.cba.pl/

A.M.O.K
Punk z Grudziądza

Egzema
Mocny, polityczny, brudny, zaangażowany punk z Grudziadza
http://www.egzema.punk.pl/

Wydarzenia towarzyszące: projekcja filmu "Fahrenheit 9/11"
___________________________________________________________________________
11.09.2004 Koncert: The Septemberists

The Septemberists (Belgia)
http://lesistes.collectifs.net
___________________________________________________________________________
28.08.2004 Koncert: K.o.k.o.n., Krio de Morto, Eye For An Eye, Fate, Die Last

Koncert w ramach X Urodzin Rozbratu

Krio de Morto
Krio de Morto (dawniej Okrzyk śmierci) - polski zespół punkrockowy pochodzący z Poznania. Wykonuje muzykę z tekstami głównie w języku polskim i esperanto. (Wikipedia)
http://www.kriodemorto.band.pl/

Eye For An Eye
żywiołowy old school hc/punk z damskim wokalem - Bielsko Biała
http://www.myspace.com/efae
www.efae.and.pl/

Fate
Klimaty punk/reggae/folk. Kapela powstała jesienią 1991 roku w Ziębicach. Wcześniej muzycy udzielali się w takich kapelach jak: Smok Wafelski Muuaahhaa i Fly And The Revolution.

Die Last
Polski zespół emo/hardcore założony w 1994 roku w Trójmieście. Zawieszona działalność i rozwiązanie w 2007 r. Zespół był jednym z czołowych zespołów sceny alternatywnej w Polsce. Jako pierwsi adaptowali cechy muzyki emo do swoich utworów. Zespół wydał dwie płyty i jedną umieścił do pobrania za darmo na swojej stronie. Największe inspiracje muzyczne zespołu to Husker Du i Leatherface. (Wikipedia)
www.dielast.band.pl/

Afterparty: DJ Bigos- Pietia (Kukuryku)
___________________________________________________________________________
27.08.2004 Koncert: Apatia, Złodzieje Rowerów, Słowa We Krwi, Polaroid Android

Koncert w ramach X Urodzin Rozbratu

Apatia

Legenda polskiego hc/punka, na scenie nieprzerwanie od 1989 roku. Kto nie zna ten z policji!
www.apatia.org

Złodzieje Rowerów
Złodzieje Rowerów - jedna z czołowych polskich kapel hardcore punkowych lat 90. Zespół powstał wiosną 1993 w Zambrowie, pod wpływem filmu włoskiego noerealisty Vittorio de Sici "Lardi di biciclettle". Złodzieje Rowerów grali m.in. z takimi kapelami jak: Apatia, Harum-Scarum, As Friends Rust, Highscore, Lvmen, Homomilitia, Sanctus Iuda ( z którymi mają wspólnego gitarzystę Adama i odbyli sporo wspólnych tras) Resistrs czy Inner Terrestrials. Zespół wielokrotnie brał udział w imprezach wspierających takie inicjatywy jak np. Amnesty International, Food Not Bombs, Federacja Zielonych, Anarchistyczny Czarny Krzyż czy squatting. (http://www.lastfm.pl/music/Z%C5%82odzieje+Rower%C3%B3w)
www.zxrx.band.pl

Słowa We Krwi
Anarchopunkowa grupa z Białegostoku związana ze squatem DeCentrum. Muzyka grana przez zespół to umiejętne połączenie szybkiego, nie pozbawionego melodyjnych partii hardcore punka z mocnym, żeńskim wokalem. Istotną rolę w twórczości Słów We Krwi odgrywa bezkompromisowy przekaz. Teksty zespołu krytykują kapitalizm, kult konsumpcji, bierność większości społeczeństwa i zachęcają do aktywnego przekształcania otaczającej rzeczywistości. (http://independent.pl/slowa_we_krwi)
http://www.slowawekrwi.band.pl/

Polaroid Android
rap/hip hop z Wrocławia
http://www.myspace.com/polaroidus

Afterparty: dj koniu & mental terror
___________________________________________________________________________
23.08.2004 Koncert: Brudne Dzieci Sida

Koncert w ramach X Urodzin Rozbratu

Brudne Dzieci Sida
Jednoosobowy zespół punkrockowy, założony pod koniec lat 90. przez Grzegorza Kmitę "Patyczaka". Koncertowe występy Brudnych Dzieci Sida z czasem zyskały taką popularność, że Patyczak, jak sam twierdzi, musiał zrywać struny swojej gitary po to, aby publiczność pozwoliła mu zejść ze sceny. (http://www.lastfm.pl/music/Brudne+Dzieci+Sida)

Afterparty: dance hall, Refuge Sond System
Wydarzenia towarzyszące: Giełda/targi bibuły wolnościowej, spotkania z wydawnictwami i autorami, prezentacje książek, broszur, gazet..., panel dyskusyjny "Autoformatowanie mediów" ze znamienitymi gośćmi świata dziennikarskiego, Poczet poetów Polskich, przegląd krótkich filmików, Spam literacki z gośćmi: m.in. Podsiadło, Koronkiewicz, Sturdust...
___________________________________________________________________________
22.08.2004 Koncert: WDUŚ GUZIK

Koncert w ramach X Urodzin Rozbratu

Afterparty: vinylowe granie DJ Meteor 9, wizualizacje grafiki E. Drockera
Wydarzenia towarzyszące: Warsztaty: sitodruk, szablon, montaż filmów, wikliniarstwo. Art-Akcja - aranżacja przestrzeni Rozbratu (malowanie, rzeźbienie...). Wystawy/Prezentacje: Dorota Nieznalska "...W imieniu Rzeczpospolitej Polskiej...", Zbyszek Libera, Rafał Jakubowicz "Arbeitsdisziplin"
___________________________________________________________________________
21.08.2004 Koncert: Janusz Reichel

Koncert w ramach X Urodzin Rozbratu

Janusz Reichel
Piosenki Janusza Reichela bardzo trudno jest określić jednym wspólnym mianem. Są to zwykle akustycznie wykonane kompozycje, z bardzo oszczędnym akompaniamentem (od 1997 roku również z gitarą elektryczną). Teksty Janusza poruszają różne problemy społeczno-filozoficzne; od zatracenia się człowieka we współczesnym świecie konsumpcji, oderwania od natury, przez afirmację przyrody oraz radykalnej walki o jej przetrwanie, po promowanie wegetarianizmu i krytykę etatyzmu instytucji państwowych. (Wikipedia)
http://www.januszreichel.pl/

Afterparty: Dj Chaos (Szczecin)
Wydarzenia towarzyszące: V spotkanie środowisk anarchistycznych i wolnościowych,
"Abramowszczyzna" - impreza z okazji 7 lat istnienia Poznańskiej Biblioteki Anarchistycznej. Loferka miejska ulicami Poznania oprowadza partyzant miejski (prowadzący - Metys). Wykład + dyskusja: "Czy istnieje związek miedzy materialną a społeczną rola miasta?" Janusz Waluszko. "Samorząd w mieście"Piotr Rachwalski.
___________________________________________________________________________
31.07.2004 Koncert: Fazed, Agonya

Fazed
Emo/punk z damskim wokalem z Niemiec

Agonya
Hc/punk z Ostródy
http://www.agonya.band.pl/
___________________________________________________________________________
7.07.2004 Koncert: Komercja, P.O. Box

P.O. Box
Zespół powstał w 2001 roku we Francji. Ich muzyka to wesoły i pozytywny ska-punk, łączący charakterystyczne dla tej muzyki ostre gitary z szybkimi rytmami z instrumentami dentymi. Ich energia na scenie i pozytywne przesłanie nie pozwolą się nudzić podczas ich koncertu i zapewnią dobrą zabawę przez parędziesiąt minut ich muzyki. Jednym słowem P.O. Box to europejska(jeśli nie światowa) czołówka ska-punk-rocka
http://www.pobox-band.com/
___________________________________________________________________________
2.07.2004 Koncert: Rozkrock

Rozkrock
Rozkrock to polski protoplasta brzmienia electro-disco-punk, szokował przy tym tekstami o perwersjach seksualnych i dewiacjach. Kiczem kpił z kultury masowej.
Inspiracją dla grupy było wszystko od muzyki disco-polo, rockowej czy heavy-metalowej poprzez fantastykę, horrory, a nawet telenowele

Afterparty: Dj Patronella
___________________________________________________________________________
31.06.2004 Koncert: Fazed, Słowa We Krwi

Fazed
Emo/punk z damskim wokalem z Niemiec

Słowa We Krwi
Anarchopunkowa grupa z Białegostoku związana ze squatem DeCentrum. Muzyka grana przez zespół to umiejętne połączenie szybkiego, nie pozbawionego melodyjnych partii hardcore punka z mocnym, żeńskim wokalem. Istotną rolę w twórczości Słów We Krwi odgrywa bezkompromisowy przekaz. Teksty zespołu krytykują kapitalizm, kult konsumpcji, bierność większości społeczeństwa i zachęcają do aktywnego przekształcania otaczającej rzeczywistości. (http://independent.pl/slowa_we_krwi)
http://www.slowawekrwi.band.pl/
___________________________________________________________________________
26.06.2004 Festiwal Bębniarski: Percussonia, Ratanplan, Yugus, Yulunga, tuna, Ukryte Pragnienia, Dzikie Noce, Maccatools

Percussonia (Niemcy)
Bębny, czad, taniec - wszystko zatopione w etnicznym miksie dźwięków z całego świata w wykonaniu siedmioosobowego, kobiecego składu

Ratanplan
Zespół bębniarski RATANPLAN został założony w grudniu 2002 w klubie muzycznym PIWNICA 21 w Poznaniu. Grupa prowadzona przez bębniarza z Berlina SeVENa interpretuje rytmy taneczne dla publiczności europejskiej oparte na rozmaitych afrykańskich, afrokaraibskich i latynoamerykańskich tradycjach bębniarskich

Yugus
To zespół muzyczny z Poznania założony w 1996 roku w ramach Centrum Afrykańskiego "Aduna", który gra tradycyjną muzykę afrykańską wraz z tekstami w ojczystym języku wykonawców, którzy pochodzą m.in. z Mali, Gwinei, Senegalu.
www.yugus.com

Yulunga
Zespół z Gniezna. Różne bębny i pomagajki, didgeridoo oraz gitara basowa.

Tuna
Zespół z Poznania prezentujący wolne interpretacje rytmów afrykańskich, improwizacje o charakterze progresywnym; djemb'y + gitara basowa.

Dzikie Noce
(Poznań, Freiburg). Pieśni i rytmy z kilku stron Afryki i Europy na głosy, bębny, pomagajki, skrzypce i gitarę.

Afterparty: Obora Rekords Soundsystem
___________________________________________________________________________
25.06.2004 Koncert: 19 Wiosen, Sojuz3

19 Wiosen
Polski zespół punkrockowy (określany także jako big-bit punk) powstały w 1989 w Łodzi.

Sojuz3
Sojuz 3 to nowy szczeciński zespół założony przez weteranów lokalnego undergroundu: basistę Adama Sołtysika (współzałożyciela Pogodna) i gitarzystę Przemka Lorka z Relanium. Na perkusji gra w nim Mef Rychlicki (na codzień również członek Kristen), na saksofonie zaś wiarus zachodniopomorskiej sceny punkowej, Pies (Dzieci Kapitana Klossa, G-Crashers, Relanium).
Muzyka Sojuz 3 to beztrzymankowy rock'n'roll, czy może nawet punk'n'roll, mający w sobie coś z szaleństwa Pixies, zadziorności The Clash i autentyzmu Johnny'ego Casha. (http://independent.pl/sojuz_3)
___________________________________________________________________________
10.06.2004 Koncert: Dziurawe Futerko, Core Ball, Stagnation is Death, Die Last

Dziurawe Futerko
Kapela z Torunia określająca się jako "100% idiot punk band"

Core Ball
Załoga hc/punk z Torunia

Stagnation is Death
Zespół powstał w 2003 roku. Gra ciężki, brudny brzmieniowo hardcore punk, inspirowany twórczością takich kapel jak Catharsis, Eyehategod, Lost czy Dystopia.Członkowie grupy podkreślają, że sensem istnienia ich zespołu jest zarówno wspólne granie, jak i możliwość wyrażania swojego swiatopoglądu. Stąd w tekstach Stagnation Is Death obecne są wyraźnie treści społeczne i ekologiczne. Zespół zaangażowany jest w działalność na rzecz praw ludzi i zwierząt, związany jest z toruńską sceną niezależną skupiającą się wokół takich miejsc jak "Pilon" i "B-48" oraz z grupami wolnościowymi takimi jak Kolektyw Autonomistów, FA i Indymedia. (http://independent.pl/stagnation_is_death)
http://www.myspace.com/stagnationisdeath

Die Last
Polski zespół emo/hardcore założony w 1994 roku w Trójmieście. Zawieszona działalność i rozwiązanie w 2007 r. Zespół był jednym z czołowych zespołów sceny alternatywnej w Polsce. Jako pierwsi adaptowali cechy muzyki emo do swoich utworów. Zespół wydał dwie płyty i jedną umieścił do pobrania za darmo na swojej stronie. Największe inspiracje muzyczne zespołu to Husker Du i Leatherface. (Wikipedia)
www.dielast.band.pl/
___________________________________________________________________________
7.03.2004 Koncert: Inri, Ilegality

INRI
Zespół INRI powstał w 1991 r. w Pile, gdzie gra nieprzerwanie do chwili obecnej. Od początku swojego istnienia INRI gra ostrą, szybką, choć melodyjną muzykę, korzeniami mocno tkwiącą w starych punk- rockowych tradycjach.
Teksty zespołu traktują o szeroko rozumianych sprawach społeczno- politycznych, o samotności i problemach jednostki tkwiącej w skomplikowanych mechanizmach współczesnej rzeczywistości.
http://www.inri.band.pl/

Ilegality
Ilegality działają od 1998 roku, kiedy to po rozpadzie punkowej grupy Ostrov P jej wokalista Bożena zwerbował do współpracy członków hardcore'owej formacji LS. Ich muzyka to dynamiczny, mocny punk rock starej szkoły. To jeden z ważniejszych zespołów słowackiej sceny hc/punk. Gra ostrego, bezkompromisowego punk rocka, ze społeczno- politycznymi tekstami (http://www.ibelchatow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=836&Itemid=266)
http://www.ilegality.org/
___________________________________________________________________________
14.02.2004 Koncert: Pro100wo3, Debbie Bliss, GFK, Amanda Woodward, Kartel

Pro100wo3
Reggae/ska z Czerniejewa

Debbie Bliss
Alternrock

GFK
Metalcore'owy band z Quebec w Kanadzie
http://www.myspace.com/gfkhc

Amanda Woodward
Amanda Woodward jest zespołem screamo pochodzącym z Caen we Francji. Grupa powstała w 1998 na gruzach zespołów Peu ?tre, Hippies Of Today, Season, Soar oraz Alcatraz. Jest to, obok Da?tro, jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów na tamtejszej scenie. Na muzykę Amandy Woodward składa się krzyczany wokal, emocjonalne gitarowe riffy, a także teksty niosące ze sobą polityczny przekaz. (Wikipedia)
www.myspace.com/ladecadence
http://www.amanda-woodward.com

Kartel
Hip hop

Afterparty: Dj Louie - balety w rytmach lat '80

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian