Hierarchiczna armia jest w stanie wygrać wojnę, nigdy rewolucję; niezdyscyplinowana horda nie wygrywa ani jednej, ani drugiej. Chodzi więc o to, żeby organizować, nie hierarchizując; innymi słowy, czuwać, żeby prowodyr nie przerodził się w przywódcę.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Archiwum koncertów - 2005

Archiwum w trakcie uzupełniania
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.03.2005 Koncert: Gangland, Psychodrama, Bekamniam Hahat Oldskool

Impreza Food Not Bombs Reaktywacja

Gangland
Hip Hop + Break Dance z Piły

Psychodrama
Alternatiff z Poznania

Afterparty: Dj Kamil - Disco Terror (Szczecin), Benia M - Disco Polo (Poznań)
___________________________________________________________________________
26.02.2005 Koncert:  Schizaspida Furcifera, Enfant Terrible

Benefit na Masę Krytyczną

Schizaspida Furcifera
Rock/Noise z Goleniowa

Enfant Terrible
Hardcore/Punk z Pleszewa
www.myspace.com/enfantterribleband

Afterparty: DJ Madey- Alternatywa lat 80
___________________________________________________________________________
9.02.2005 Koncert: Vialka, USAISAMONSTER, Koola Hoola

Vialka
Istniejąca od 2002 roku Vialka to duet, który tworzą francuska perkusistka Marylise Frecheville i kanadyjski gitarzysta basowy Eric Boros. Wcześniej występowali oni jako sekcja rytmiczna jazz-punkowej formacji NNY, aby nastepnie zacząć pod własnym szyldem działalność w dwuosobowym już składzie. Jak Marylise i Eric piszą o sobie: "Vialka to nie tylko muzyka, ale i społeczny eksperyment mający na celu poznawanie ludzi na całym świecie". Muzyka grana przez duet to oryginalny miks punka, hardcore, jazzu i folka. Pełno tu zarówno połamanych rytmów jak i melodii, nierzadko zaczerpniętych z ludowej tradycji odwiedzanych wcześniej przez Vialkę krajów.
Duet współpracował dotąd m.in. włoskim saksofonistą Jacopo Andeinim, macedońskim kolektywem artystycznym OPA, chińską kapelą punkową SDL, filmowcami takimi jak Laurent Varlent z Francji czy Sebastien Riond ze Szwajcarii. (crk-wro.info/index.php/2004/20.10-Vialka.html)
www.vialka.com

USAISAMONSTER
Eksperymentalny hc z USA. Pełen zadziwiających inspiracji. USAISAMONSTER związani są z takimi amerykańskimi zespołami takimi jak ŻEGOTA czy CATHARSIS.
www.usaisamonster.com
___________________________________________________________________________

22.01.2005 Koncert: projekt KALeKA, Didgeridoo

Projekt KALeKA
Duet "KALeKA" to otwarty zespół posługujący się środkami wizualnymi i dźwiękowymi, w celu realizacji jednorazowych zdarzeń multimedialnych i niskonakładowych wydawnictw. W obszarze zainteresowań znajduje się wydawnictwo papierowe "KALeKA", które wyszło dotychczas w pięciu numerach, audiowizualne performance oraz propagowanie improwizowanej (intuicyjnej) elektroniki. KALeKA współtworzy projekt "perfokarta.net", który podejmuje działania w zakresie poezji cybernetycznej i "myślenia kosmicznego". W obszarze zainteresowań znajduje się przede wszystkim: muzyka i wydawnictwo papierowe o tej samej nazwie. Pismo wydawane jest w małych nakładach - do 150 kopii - i wykonywane jest w nietypowy sposób: różne techniki, kolorowe kartki, kalki techniczne. Zawartością pisma są: poezja eksperymentalna, grafika, kolaże, krótkie wypowiedzi teoretyczne. Oprócz tego KALeKA podejmuje działania w obszarze animacji, sztuki komputerowej i net artu. Projekt założony został w 2003. (independent.pl/u/kaleka)
Kaleka.net

Didgeridoo
Ondrej Smeykal, Wirtuoz gry na didgeridoo z Czeskiej Republiki zamieszkały w Pradze, działający na scenie alternatywnej od ponad 17 lat. Grał w zespołach: "Wooden Toys", "Monika Naceva", często też współpracuje z legendarnym alternatywnym perkusistą Pavel Fajt. Obecnie skoncentrował się na solowej pracy, wznosząc na wyżyny technikę gry. Podczas występu możesz usłyszeć różne wariacje dźwięku tego bardzo specyficznego australijskiego instrumentu jakim jest didgeridoo z 'Epoki Kamienia". (http://www.djembe.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=29)
www.smeykal.com

Afterparty: Electradens DJ set Radar Jar D
___________________________________________________________________________
15.01.2005 Koncert: Infekcja, Core Ball, Polaroid Android, Stagnation is Death

Infekcja
Zaangażowany politycznie scandicrust, działający ponad 15 lat na polskiej scenie, ponad 300 koncertów zagranych w całej Europie
 http://www.myspace.com/infekcja

Core Ball
Hc/punk z Torunia

Polaroid Android
Polaroid Android powstał na początku 2004 roku we Wrocławiu., kiedy to kilka osób wywodzących się ze sceny DIY hardcore/punk czy też szeroko rozumianego undergroundu, postanowiło spotkać się w konwencji rap/hip-hop. Dopiero wiosną 2008 udało im się zarejestrować debiutancki materiał, który w polowie marca ma ukazać się za pośrednictwem fuzji dwóch wroclawskich wytwórni: Qulturapu i Anteny Krzyku.
http://www.myspace.com/polaroidus

Stagnation Is Death
Zespół Stagnation Is Death powstał w 2003 roku w Toruniu. Gramy Anarcho HC/Death Punk. W 2004 nagraliśmy płytę demo " 11.IX.2004". W czerwcu 2005 zarejestrowaliśmy materiał na pierwsza płytę "CYWILIZACJA UPADKU" jest ona juz dostępna. Jest to projekt należący do szeroko rozumianego nurtu Punk. Oprócz chęci wspólnego tworzenia i grania zespół ten stanowi dla nas głównie środek wyrażania swojego światopoglądu. Pomijając watek muzyczny istotą funkcjonowania Stagnation jest propagowanie wartości ważnych dla poszczególnych członków zespołu. Zaangażowanie w działalność społeczną i ekologiczna odbija sie w naszych tekstach. Odnoszą sie one do krytyki instytucji państwa, konsumpcyjnego stylu życia. Wspieramy działalność zmierzającą do poprawy praw zwierząt i ludzi. Związani jesteśmy z Toruńską scena niezależną skupiającą sie wokół takich miejsc jak Pilon, B-48, Lalucza i grupami wolnościowymi Kolektyw Autonomistów, FA i Indymedia.
http://www.myspace.com/stagnationisdeath

Plakat: http://www.rozbrat.org/plakaty/infekcja15_02_05.jpg

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian