Jeśli rewolucja socjalna nie zniesie państwa nazajutrz po swym zwycięstwie, zwycięstwo to okaże się płonne, a wyzwolenie mas równie odległe jak i poprzednio.
Michał Bakunin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Archiwum koncertów - 2007

Archiwum w trakcie uzupełniania

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.06.2007    BENEFIT NA SQUAT „ZAKAŹNY” W BIAŁEJ PODLASKIEJ

DIE LAST
polski zespół emo/hardcore założony w 1994 roku w Trójmieście. Zawieszona działalność i rozwiązanie w 2007 r. Zespół był jednym z czołowych zespołów sceny alternatywnej w Polsce. Jako jedni z pierwszych adaptowali cechy muzyki emo do swoich utworów. Zespół wydał trzy płyty i jedną umieścił do pobrania za darmo na swojej stronie. Największe inspiracje muzyczne zespołu to Husker Du i Leatherface.
http://www.dielast.band.pl/

NEXT VICTIM
Zespół powstał w październiku 2005 roku w Poznaniu. Jest to drugi projekt ekipy związanej z Mind Pollution (w składzie zmienił sie jedynie gitarzysta). Next Victim gra ciężką, mroczną, wolną muzykę penetrującą obszary po których poruszają się także Neurosis, Allee der Kosmonauten czy Insuiciety.
http://www.nextvictim.band.pl/
_____________________________________________________________________________________________
17.02.2007 KONCERT: S.A.T.A.N., H407, ROMEO MUST DIE, INDIGNITY, S.O.R.

S.A.T.A.N.
Szaleńczy power violence punk z Jasła. Dwie osoby w składzie, ale ognia co nie miara. Chaos, zakręty i prędkość. W sam raz dla pamiętających Orchid, Discordance Axis, Iron Lung, itp.
http://www.myspace.com/diysatan

H.407
H.407 to wytrwała i nierdzewna ekipa z Podkarpacia. Zdecydowanie w klimacie grind/crust,
a wiec solidna dawka dla zakochanych w brzmieniu CerebralTurbulency, Wojczech czy Phobia. Zespół po m.in. dwóch kasetach, cd "Społeczeństwo" doczekał się wspólnej płyty z legendarnym Agathocles z Belgii.
http://www.myspace.com/h407

ROMEO MUST DIE
Następny zespół z Jasla. Tym razem jeszcze inny odcień brzmienia hardcore/punk. Grupa prezentuje rozdzierający, krzykliwy hardcore po linii Juliette,Silence, Mind Pollution.

INDIGNITY

Szybki, brutalny mosh grindcore z Poznania
http://www.myspace.com/indignitymosh

SIGH OF RELIEF
Nieistniejąca już poznańska kapela, prezentująca, to co najlepsze w death i thrash metalu, nie zapominając jednocześnie o hc/punkowych korzeniach.
http://www.myspace.com/sormetal

______________________________________________________________________________________________
14.02.2007 Koncert: PERTH EXPRESS, FLUID

PERTH EXPRESS
dark d-beat hardcore z Niemiec w klimatach His Hero Is Gone
www.myspace.com/perthexpress

FLUID
sludgy hardcore, noise z Niemiec– coś dla fanów Converge, Ulme czy Melvins
www.myspace.com/plombe

_______________________________________________________________________________________________

23.02.2007    URODZINY FOOD NOT BOMBS: EVIL, SORA!, WOJTYŁA

EVIL
W maju 2000 do grających wcześniej Jezusa, Burdzioha (obaj Poltergeist) i Folgina, dołączają Mietla (Self Hate) i Mokry (Infekcja). W lipcu 2004 odchodzi Burdzioh a jego miejsce zajmuje Michał (Absolute Spirit). Ich muzykę można scharakteryzować jako wypadkowa takich stylistyk jak crust, sludge, grindcore, death metal po linii Bolt Thrower. Na dzień dzisiejszy Evil zakończył swoją działalność
http://www.myspace.com/evildemonpunk

SORA!
Hardcorepunkowy zespół z Bydgoszczy, który ma na swoim koncie jedno Demo (2005) i płytę „Sora!Sora!Sora!” (2007) składającą się z 10 utworów. Kapela ma zaangażowane teksty, wokal rodem ze Złodziei Rowerów- tworzy w ten sposób niepowtarzalny klimat swoich utworów.
http://www.myspace.com/sorahc

WOJTYŁA
Zespół powstał w Styczniu 2005 roku, obecnie tworzą go: Galon - bass, Kamil - guitar, Paweł - vocals, Kuba - perkusja. Jesteśmy otwarci na wszelki propozycje koncertowe za zwrot kosztów dojazdu, jedzenie vege/vegan, czasami piwo. Festung Breslau Grindcore Crust Punk
http://www.myspace.com/wojtylagrind
________________________________________________________________________________________________________________
09.03.2007 Koncert: TORMENT OF PROMETHEUS, AFTER RISING SUN, ITE

TORMENT OF PROMETHEUS
cieszący się coraz większym zainteresowaniem reprezentant niemieckiego metal core
w klasycznym wydaniu. W brzmieniu zespołu można doszukać się wpływów takich hord jak Heaven Shall Burn, Maroon czy Amon Amarth. Druga wizyta w Polsce! www.myspace.com/tormentofprometheus

AFTER RISING SUN
Niemiecka kapela , serwująca wybuchową miksturę melodii, energii
i moshowych partii. Coś zarówno dla miłośników Throwdown jak i tych, co lubują się w dokonaniach Poison The Well. Na koncie split z For the Day of Redemption (Village Kids records, 2006) oraz liczne koncerty, w tym także w Polsce.
www.myspace.com/afterrisingsun

IN TWILIGHT`S EMBRACE
Fani At the Gates, The Haunted czy Unearth powinni czuć się ukontentowani. Hardcore meets death metal w niesamowicie autentycznym i energetycznym wydaniu, a na dodatek z samego serca Wielkopolski  
www.myspace.com/twilightkills

SIGH OF RELIEF
Nieistniejąca juz kapela z Poznania, grająca brutalny death metal hardcore, powiązana personalnie z neocrustowo-sludge`owym Next Victim  www.myspace.com/sormetal 

 ________________________________________________________________________________________________________                                                                                                                                          
19.05.2007 Poznański Tydzień Wegetarianizmu: Apatia, Six Pack, Daymares

SIX PACK
80`s hardcore/punk a la Black Flag, Reagan Youth etc. z Warszawy, powiązany personalnie z Fall Behind, Black Tapes, Government Flu
www.myspace.com/sixpackpunks

DAYMARES
istniejąca od 2006 roku kapela z Warszawy, której udało się ten, wydawałoby się krótki, okres czasu spędzic całkiem aktywnie. Arek, Marcin i Pat zaczęli grać wspólnie próby w zimę 2006 r., aby stworzyć zespół, którego wizję mieli w głowach od bardzo dawna. Pomysł był taki, aby grać muzę, w która byłaby wypadkową ciężkiego HC, death’n’roll’a i punk rocka: ciężar, brutalność, złość, pasja, a do tego krytyczne teksty. Wkrótce do zespołu dołącza Grzesiek (nota bene brat bliźniak Marcina) i od tej pory wszystko rusza. Muzycznie Daymares to brutalny i brudny miks hardcore/punk/metal, w którym nie trudno doszukać się wpływów Tragedy, Cro-Mags czy Entombed.
http://www.myspace.com/yourdaymares

APATIA
Zespół powstał na gruzach poznańskiego zespołu grającego hardcore – H.C.P. w roku 1989. Pierwszy większy koncert grupa zagrała w czasie Róbrege w 1990. Grupa po kilku zmianach personalnych i tragedii związanej ze śmiercią basisty koncertuje do dzisiaj. Muzyka Apatii to pełen emocji i zaangażowania hardcore-punk.
http://apatia.org/

______________________________________________________________________________________________________________
14.04.2007 Koncert: Of Quiet Walls, Commercial Faith, Angelreich, Indiatate    

OF QUIET WALLS
Hardcore/Metal z Niemiec. Skoczno-moshowe granie na dwa wokale, z cala masa podwojnej stopy.
http://www.myspace.com/ofquietwalls

COMMERCIAL FAITH
Emo/metalcore z okolic Lipki/Piły/Złotowa. Emocjonalne granie w ciężkiej oprawie. Screamy i growle przeplatane z melodyjnymi wokalami.
http://www.myspace.com/commercialfaith

ANGELREICH

Angelreich powstał w 2002 roku w Pile, a od 2005 roku po licznych zmianach w składzie działa w Szczecinie. Od samego początku członkowie Angelreich są posłuszni idei tworzenia muzyki określanej jako szybki i brutalny metal core ze szczyptą melodii i masą moshowych zwolnień, połączony z istotnym przekazem.
http://www.myspace.com/angelreich

INDIAtate
Zespół powstał dwa lata temu w Poznaniu z inicjatywy perkusisty Maxa i gitarzysty Marasa. Później po małych zmianach personalnych na stałe dołączyli Daniel - na początku na basie,
i wokalista Baran. Potem Daniel przeszedł na gitarę, a na bas wszedł Cinek. Ich muzyka to screamo metalcore inspirowany Hondo mcLean, Killswitch Engage czy Destiny.
http://www.myspace.com/indiatateband
______________________________________________________________________________________________
19.04.2007 Koncert : Hevn, Embers

HEVN

Zespół pochodzi z Oslo. W jego składzie znaleźć można m.in. byłych członków takich kapel jak Amok, Jin'ri'sha czy jednej z najbardziej znanych w latach90-tych norweskich grup hardcore punk - Kort Prosess. Z kolei wokalistka zespołu, Sonya, pochodzi z Seattle, skąd przeprowadziła się do Europy mając szczerze dość zarówno amerykańskiego stylu życia jak i polityki rządu USA. Muzyka grana przez Hevn nawiązuje do twórczości takich kapel jak Antischism, Kort Prosess czy klasycznych brytyjskich formacji anarchopunkowych z początku lat 80-tych ubiegłego wieku, takich jak np. Rudimentary Peni. Jes tto zatem utrzymany w średnim lub szybkim tempie, nie pozbawiony melodi punk, z mocnym kobiecym wokalem i ostrymi społeczno-politycznymi tekstami.
www.myspace.com/xhevnx

EMBERS
Pochodzący z Oakland w stanie Kalifornia Embers, powstał w 2004 roku na gruzach politycznej hardcore'owej formacji Lesser Of Two. Zespół początkowo działał jako trio, stopniowo powiększając swój skład do sześciorga osób. Na przestrzeni czasu ewoluowała też grana przez Embers muzyka. Oparte początkowo na połamanym hardcore kompozycje stawały się coraz bardziej rozbudowane. Zaczęły zawierać elementy metalu a także nastrojowe, monumentalne partie, w których zespół wytwarza niesamowity klimat, umiejętnie wykorzystując nietypowe dla hardcore instrumenty - altówkę i klawisze.
www.myspace.com/embers666

__________________________________________________________________________________________________________
21.04.2007 Koncert: 100 Inch Shadows, AllWheelDrive, The Black Tapes, Come Undone

100 INCH SHADOW
Nieistniejąca już kapela z Warszawy. Muzyka, którą wykonuje Hundred Inch Shadow to melodyjny hardcore, lecz można w niej usłyszeć także wpływy innych gatunków muzycznych. Zespół nie reprezentuje żadnej opcji politycznej ani ideologicznej. Teksty piosenek dotyczą głównie codziennych problemów (relacji międzyludzkich, kształtowania własnej osobowości), czasem dotykają problemów społecznych.
http://www.myspace.com/hundredinchshadow

THE BLACK TAPES
Warszawski The Black Tapes pojawił się na scenie późną jesienią 2006 roku i nieustannie terroryzuje słuchaczy swoim punkowym rock'n'rollem przywołującym na myśl dokonania Gang Of Four, The Clash czy Stiff Little Fingers.
www.myspace.com/theblacktapes

COME UNDONE
Zespół post hardcore z Warszawy. Kapela złożona z członków takich kapel jak Crash All Fakes, Last Item i Please Die.
www.myspace.com/comeundonerock

ALLWHEELDRIVE

Zespół powstał pod koniec 2006 roku w Poznaniu jako zlepek różnej maści muzyków związanych ze sceną hc/punk. Grają melodyjny szybki hardcore.
http://www.purevolume.com/allwheeldrive

____________________________________________________________________________________________________
06.05.2007 Koncert: BHIMAL, THE DISGRAZIA LEGEND

BHIMAL
Personalne powiązania z Pain Runs Deep, dojrzała, nowoczesna muzyka, połamane dźwięki i chyba największy atut - dziewczęcy wokal !
www.myspace.com/bhimalhardcore

THE DISGRAZIA LEGEND
W 2003 roku na zgliszczach zespołu One Truth powstaje The Dizgrazia Legend. Zespół od początku kładzie nacisk na unikalność, świeżość w graniu eksplorując różne rejony muzyczne, ale przede wszystkim miało to być połączenie Noise Core'a z subtelnym oraz trochę paranoicznym klimatem. Ich muzyka staje się kompletna dopiero ze szczerymi tekstami które mają poruszać umysły i dusze. Pamiętając o punkowych korzeniach teksty również skupiają się na problemach społeczeństwa, polityce nie oszczędzając przy tym sarkazmu i ironii.
www.myspace.com/thedisgrazialegend
__________________________________________________________________________________________________
28.05.2007 Koncert: Tunguska, Next Victim

TUNGUSKA
Neo crust przecinający się ze screamo, którego proponuje jest zagrany zgodnie ze wszystkimi standardami gatunku. Irlandzka kapela z członkami Easpa Measa, Silence, Antichrist.
http://www.myspace.com/tunguskapunk

NEXT VICTIM
Zespół powstał w październiku 2005 roku w Poznaniu. Jest to drugi projekt ekipy związanej z Mind Pollution (w składzie zmienił sie jedynie gitarzysta). Next Victim gra ciężką, mroczną, wolną muzykę penetrującą obszary po których poruszają się także Neurosis, Allee der Kosmonauten czy Insuiciety.
http://www.nextvictim.band.pl/
___________________________________________________________________________________________________________
01.06.2007 Koncert: ul!, Sigh of Relief, Sidhe, Oppenheimer

UL!
brutalne połączenie black metalu z hard corem, poprzeplatane melodyjnymi motywami. Zasłużona praska ekipa w ramach trasy po Polsce promuje nowy materiał.
WWW.MYSPACE.COM/ULMETAL

SIGH OF RELIEF
Nieistniejąca juz kapela z Poznania, grająca brutalny death metal hardcore, powiązana personalnie z neocrustowo-sludge`owym Next Victim  
www.myspace.com/sormetal

SIDHE
Zespół Sidhe powstał wiosną 2003 roku w Złotowie. Grali hardcore po linii 1125. Rozpadli się w 2008 roku.

OPPENHEIMER
Bezkompromisowe połączenie screamo, hardcore/punka i metalu, powiązania personalne z Eddą i Dorianem Grayem. Kapela z okolic Poznania
http://www.myspace.com/oppenheime
____________________________________________________________________________________________________________
22.07.2007 Koncert: Erantzum, My Lost Beauty, Next Victim, AllWheelDrive

ERANTZUM
Fast hardcore/punk z Hiszpanii
www.myspace.com/erantzundiy

MLB
emo/screamo metalcore z Poznania
www.myspace.com/mylostbeauty

NEXT VICTIM
Zespół powstał w październiku 2005 roku w Poznaniu. Jest to drugi projekt ekipy związanej z Mind Pollution (w składzie zmienił sie jedynie gitarzysta). Next Victim gra ciężką, mroczną, wolną muzykę penetrującą obszary po których poruszają się także Neurosis, Allee der Kosmonauten czy Insuiciety.
http://www.nextvictim.band.pl/

AWD
Melodyjny hardcore/punk z Poznania/Lubonia

http://www.purevolume.com/allwheeldrive
____________________________________________________________________________________________________________
24.07.2007 Koncert: Kazan, After Taste

AFTER TASTE
Alternatywny hardcore z Francji. Żywiołowe trio dla tych którzy mają ochotę odpocząć od ciężkiego, metalizującego grania.
http://www.myspace.com/lesjoursseuls

KAZAN
Ciekawy posthardcore z Francji, spodoba się fanom Sequoia
http://www.myspace.com/kazankazan

___________________________________________________________________________________________________________
01.08.2007 Koncert: Idiot Savant, My Lost Beauty

Idiot Savant
Mroczny i ciężki screamo/blackcore z Niemiec
http://www.myspace.com/idiotsavant02956

My Lost Beauty
emo/screamo metalcore z Poznania

___________________________________________________________________________
11.08.2007 Benefit na Ictusa: Apatia, AWD, Pandemia Sistema

APATIA
Zespół powstał na gruzach poznańskiego zespołu grającego hardcore – H.C.P. w roku 1989. Pierwszy większy koncert grupa zagrała w czasie Róbrege w 1990. Grupa po kilku zmianach personalnych i tragedii związanej ze śmiercią basisty koncertuje do dzisiaj. Muzyka Apatii to pełen emocji i zaangażowania hardcore-punk.
http://www.apatia.org

PANDEMIA SISTEMA
6cio osobowy zespół z Piły/Chodzieży, który gra energiczną mieszankę punka, hard core`u oraz crusta. Zespół tworzą ludzie którzy grając w innych projektach postanowili połączyć swoje siły i stworzyć coś nowego! Mieszane wokale, szybkie tempa, niebanalne teksty. Pandemia Sistema - krótko mówiąc mocna i ostra muza!
www.myspace.com/pandemiasistema

ALLWHEELDRIVE
Zespół powstał pod koniec 2006 roku w Poznaniu jako zlepek różnej maści muzyków związanych ze sceną hc/punk. Grają melodyjny szybki hardcore.
http://www.purevolume.com/allwheeldrive

___________________________________________________________________________________________________________
28.08.2007 Koncert: Daisy Chain, Party Weirdo, Kiełki

DAISY CHAIN
Prosty i szczery female fronted punk rock z Berlina  
http://www.myspace.com/117529918
PARTY WEIRDO
Świeży, eksperymentalny punk, band żeński, irlandzko - niemiecki
http://www.myspace.com/partyweirdomusic

MAŁY SILNIE UMOCOWANY KIEŁEK POŚRÓD WSZECHOGARNIAJĄCEGO BLUSZCZU
Rozbratowy band grający w klimatach wczesnej Chumbawamby,  Lost Cheerios. Melodyjny anarchopunk na dwa wokale.

____________________________________________________________________________________________________________
24.08.2007 Koncert: 2Minute Silence, Indiatate, SOR, TPODG

2MINUTE SILENCE
pełen emocji hardcore/metal z Niemiec
http://www.myspace.com/partyweirdomusic

INDIAtate
Zespół powstał dwa lata temu w Poznaniu z inicjatywy perkusisty Maxa i gitarzysty Marasa. Później po małych zmianach personalnych na stałe dołączyli Daniel - na początku na basie,
i wokalista Baran. Potem Daniel przeszedł na gitarę, a na bas wszedł Cinek. Ich muzyka to screamo metalcore inspirowany Hondo mcLean, Killswitch Engage czy Destiny.
http://www.myspace.com/followrabbit

SIGH OF RELIEF
Nieistniejąca juz kapela z Poznania, grająca brutalny death metal hardcore, powiązana personalnie z neocrustowo-sludge`owym Next Victim  
www.myspace.com/sormetal

THE PICTURE OF DORIAN GRAY
Szybki i ciężki death metla hardcore z Poznania, dziś grają jako Dorian Gray
http://www.myspace.com/thepictureofdoriangraypoland
______________________________________________________________________________________________________________
10.09.2007 Koncert: Born/Dead, Frank Faster

BORN/DEAD
Brudny polityczny hardcore/punk z Oakland, USA. Klimaty Crucifix, Christ On Parade
http://www.myspace.com/borndeadpunx

FRANK FASTER
Wolny, ciężki hardcore/sludge/crust a la Zeroid, kapela z Niemiec
www.myspace.com/frankfaster
___________________________________________________________________________
21.09.2007 Koncert w ramach XIII urodzin Rozbratu

APATIA
Zespół powstał na gruzach poznańskiego zespołu grającego hardcore – H.C.P. w roku 1989. Pierwszy większy koncert grupa zagrała w czasie Róbrege w 1990. Grupa po kilku zmianach personalnych i tragedii związanej ze śmiercią basisty koncertuje do dzisiaj. Muzyka Apatii to pełen emocji i zaangażowania hardcore-punk.
http://www.apatia.org

CALM THE FIRE

Calm The Fire powstało w 2003 roku w Bytowie, na Kaszubach. Grają zmetalizowany hc/punk.
www.myspace.com/calmthefire

APORIA
Emocjonalny hardcore z Tczewa, klimaty Funeral Diner
www.myspace.com/aporiaband

EDELWEISS PIRATEN
Motoryczny scandi hardcore/punk z Olsztyna
www.myspace.com/edelweisspiratenband
__________________________________________________________________________

22.09.2007 Koncert w ramach XIII Urodzin Rozbratu

NOISENSE
Istniejący od 1990 roku band hardcore/punk z Piaseczna.
www.myspace.com/noisense

DZIURAWE FUTERKO
Punk rock z przymrużeniem oka – Toruń.

STAGNATION IS DEATH\
Ciężki i brudny jak tona węgla deathpunk z Torunia
www.myspace.com/stagnationisdeath

REGRES
Pozytywny hardcore/punk z Częstochowy, pomyśl o wczesnej Apatii albo ZxRx
www.myspace.com/regres


BIAŁA GORĄCZKA
Maksymalnie przebojowy anarcho-punk z Grudziądza, każdy ich koncert to wspaniały show!
www.myspace.com/bialagoraczka
___________________________________________________________________________
01.10.2007 Kocnert: SETTLE THE SCORE, CLOBBERIN TIME, WARFARE

Settle the Score
Oldschool NY Style HC z Berlina
http://www.myspace.com/settlethescore

CLOBBERIN TIME

Hardcore/mosh metal z Niemiec
http://www.myspace.com/clobberintime

WARFARE
Crimecore z serca Kujaw, cos dla fanów Madball czy Self Respekt.
http://www.myspace.com/warfarerip

______________________________________________________________________________________
15.10.2007 Koncert: RIOT COP

RIOT COP
Klasyczny hc/punk z Portland, powiązania personalne z Detestation
www.myspace.com/riotcop  
___________________________________________________________________________

19.10.2007 Koncert: Together, 365 Dni

TOGETHER
Porywający polityczny hardcore-punk z Białorusi
http://www.myspace.com/togetherbyhc

365 DNI
Melodyjny hardcore/punk z Ciechanowa
www.365dni-band.com
___________________________________________________________________________

2.11.2007 Koncert: UTOPIA, EDELWEISS PIRATEN, PRAWO DO JAZDY


UTOPIA
Melancholijny punk rock z Olsztyna
www.myspace.com/utopiaolsztyn

EDELWEISS PIRATEN

Motoryczny scandi hardcore/punk z Olsztyna
www.myspace.com/edelweisspiratenband

PRAWO DO JAZDY

Punk rock z Berlina, ale z Polakami w składzie, ex – Trompka Pompka, ex – Na Krawędzi Deportacji
___________________________________________________________________________
9.11.2007 Koncert : Słowa We Krwi, Partiya

PARTIYA
crustujący anarchopunk z Białorusi
www.myspace.com/partiya

SŁOWA WE KRWI
Anarchistyczny hardcore punk – Ściana Wschód (konkretnie Białystok).
www.slowawekrwi.band.pl/
___________________________________________________________________________
22.11.2007 Koncert: Grin Piss, To Nie Teatr

GRIN PISS
Melodic pop-punk z Olesna
http://www.myspace.com/grinpiss

TO NIE TEATR
Melodyjny punk rock ze Złotowa
www.myspace.com/tonieteatr
___________________________________________________________________________
23.11.2007 Koncert: Suffering Mind, Let`s Kill God, Ekstern Discomfort

SUFFERING MIND
Grindocre crust punk z Lublina
www.myspace.com/sufferingmind

LET`S KILL GOD
Neurotic crustcore z Puław
www.myspace.com/letskillgod

EASTERN DISCOMFORT
Screamo experimental hardcore
www.myspace.com/easterndiscomfort
___________________________________________________________________________

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian