Hierarchiczna armia jest w stanie wygrać wojnę, nigdy rewolucję; niezdyscyplinowana horda nie wygrywa ani jednej, ani drugiej. Chodzi więc o to, żeby organizować, nie hierarchizując; innymi słowy, czuwać, żeby prowodyr nie przerodził się w przywódcę.
Raoul Vaneigem

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

10 lat pracowni sitodruku na Rozbracie

rozbrat.org

miniaturasitoMamy rok 2008 - dwoje świeżo upieczonych rezydentów poznańskiego Rozbratu wpada na pomysł:

- Dawaj, robimy pracownie sita! Dziarsko wzięliśmy się zatem do roboty i w kilka tygodni zaadoptowana na ten cel przestrzeń została wyposażona we wszystko co było nam potrzebne. W duchu DIY, i ze sporym entuzjazmem, wydrukowaliśmy pierwsze koszulki na 14 urodziny naszego skłotu - i tak to sie właśnie zaczęło.

Nowa era sita nastała na rozbracie i trwa do dziś - nowa era, bo warto nadmienić, iż kiedyś, dawno dawno temu, w odległej galaktyce, ekipa drukowała już sitem na Rozbracie, ale wiadomo - czasy się zmieniają, ludzie pojawiają się i znikają. Niektóre inicjatywy zapadają w sen, aby raptem przebudzić się i powrócić w pełnej krasie i blaskach reflektorów, by służyć wiernie kolektywowi, wspierać dzielnie scenę DIY oraz wszelkie orbitujące wokół inicjatywy – propagując myśli wolnościowe w tkaninach i papierze.

Dziś, po 10 latach egzystencji tego wspaniałego tworu jakim jest pracownia sita na Rozbracie, naprawdę mamy się czym pochwalić. Serdecznie więc Was zapraszamy na wystawę i prezentację prac powstałych w naszej pracowni. Przybywajcie tłumnie!

8.06, piątek, Kulawy Muł godzina 20:30. Wystawa towarzyszyć będzie kameralnemu występowi muzycznemu, także zapraszamy tym bardziej - melomanów, miłośników precyzyjnego rzemiosła i dobrego towarzystwa!!!

https://www.facebook.com/events/215308392578209/

Jędras

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian