10 lat pracowni sitodruku na Rozbracie

rozbrat.org
Drukuj

miniaturasitoMamy rok 2008 - dwoje świeżo upieczonych rezydentów poznańskiego Rozbratu wpada na pomysł:

- Dawaj, robimy pracownie sita! Dziarsko wzięliśmy się zatem do roboty i w kilka tygodni zaadoptowana na ten cel przestrzeń została wyposażona we wszystko co było nam potrzebne. W duchu DIY, i ze sporym entuzjazmem, wydrukowaliśmy pierwsze koszulki na 14 urodziny naszego skłotu - i tak to sie właśnie zaczęło.

Nowa era sita nastała na rozbracie i trwa do dziś - nowa era, bo warto nadmienić, iż kiedyś, dawno dawno temu, w odległej galaktyce, ekipa drukowała już sitem na Rozbracie, ale wiadomo - czasy się zmieniają, ludzie pojawiają się i znikają. Niektóre inicjatywy zapadają w sen, aby raptem przebudzić się i powrócić w pełnej krasie i blaskach reflektorów, by służyć wiernie kolektywowi, wspierać dzielnie scenę DIY oraz wszelkie orbitujące wokół inicjatywy – propagując myśli wolnościowe w tkaninach i papierze.

Dziś, po 10 latach egzystencji tego wspaniałego tworu jakim jest pracownia sita na Rozbracie, naprawdę mamy się czym pochwalić. Serdecznie więc Was zapraszamy na wystawę i prezentację prac powstałych w naszej pracowni. Przybywajcie tłumnie!

8.06, piątek, Kulawy Muł godzina 20:30. Wystawa towarzyszyć będzie kameralnemu występowi muzycznemu, także zapraszamy tym bardziej - melomanów, miłośników precyzyjnego rzemiosła i dobrego towarzystwa!!!

https://www.facebook.com/events/215308392578209/

Jędras