Rewolucja to zmiana wartości, nie jakaś banalna modyfikacja norm. Wraz z rewolucją rodzą się nowe sytuacje, nowe instytucje a stare warunki i przywileje są niszczone, atmosfera sprawiedliwości i równości zaczyna zajmować miejsce tyranii i podziałów społecznych.
Alfredo Bonanno

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Pracownia sitodrukuZapraszamy do współtworzenia Pracowni sitodruku na Rozbracie. Inicjatywa ta narodziła się tuż przed obchodami 14-lecia działania Rozbratu. Staramy się tworzyć przestrzeń działającą na zasadach kolektywu, którą budujemy wspólnie.

Tutaj nie ma szefa ani kierownika kursu, wszystko robimy razem poprzez kolektywną pracę, która umożliwia tworzenie więzi i przyjaznych struktur, nie ograniczających ewolucji naszych postaw, nie zawężających naszych perspektyw. Są one jednocześnie częścią żmudnego procesu odzyskiwania wpływu na nasze życie i rzeczywistość wokół nas.

Nie chcemy powielać mechanizmów rządzących sztywnymi, zachowawczymi placówkami kulturalnymi - w tej przestrzeni każdy może zrealizować swój pomysł bądź przyłączyć się do już istniejących inicjatyw. Chcemy aby pracownia była miejscem, które umożliwia, także spotkania i swobodną komunikację pomiędzy ludźmi i  środowiskami . Poprzez oddolną edukację stwarzamy możliwość rozwoju, nauki nowych lub doskonalenia swoich dotychczasowych umiejętności będąc pewnego rodzaju alternatywą wobec drogich kursów technik sitodruku na rynkowych zasadach, proponujemy techniki Zrób To Sam (DIY).

Warsztaty

Podczas warsztatów pokażemy jak własnoręcznie zrobić sito, przygotować je do druku i jak wykonać nadruki na, koszulkach, papierze i innych powierzchniach. Co przynieść na pierwsze warsztaty:

- Ubranie robocze.

- Powierzchnię, na której chcecie drukować - koszulkę, tkaninę

Całkowity koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 15 zł - w tym zawarty jest koszt potrzebnych materiałów (oraz zrzuta na prąd i wodę). Jeśli nauczysz się wykonywać sito i korzystać z pracowni samodzielnie i dalej chciałbyś zajmować się sitodrukiem, płacisz już tylko za zużyte przez siebie materiały.

Zapraszamy!!

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian