Jeśli rewolucja socjalna nie zniesie państwa nazajutrz po swym zwycięstwie, zwycięstwo to okaże się płonne, a wyzwolenie mas równie odległe jak i poprzednio.
Michał Bakunin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Zamach...

Stanisław Krastowicz

zamachABW udaremniła zamach na Sejm i prezydenta, czy go organizowała? Nie wiem już, jak było. Dowiaduję się z gazet, że jakiś pracownik naukowy uniwersytetu rolniczego odgrażał się rządzącym, a agenci postanowili te internetowe groźby urealnić. W ten sposób okazuje się, że niedoszły terrorysta chciał użyć wielu ton trotylu i prawdopodobnie wysadzić w powietrze najważniejszych polityków w kraju. I zapewne gdyby ABW mu ten trotyl dostarczyła, to chłop by to zrobił. Muszą się zatem strzec ci spośród internautów i internautek, którzy odgrażają się w sieci, że „zabiją teściową” lub „ukatrupią starego”. Służby czuwają i być może zechcą Ci pomóc! 

Od czasów Smoleńska, końca serii zamachów na polskie władze nie widać. W wyniku tych wszystkich działań, fundamenty państwa trzeszczą w szwach. Ostatnio prokurator przedstawił pewnemu dziennikarzowi niezawodne dowody na spisek przeciw elitom władzy. Jego artykuł miał za zadanie – jak czytałem – zdestabilizować kraj. Dziesiątki tysięcy prawicowych demonstrantów, w odpowiedzi na to, wyległo na ulice. Nie wiadomo dokładnie czy to byli prawicowi ekstremiści. Prawicowa prasa najczęściej dowodzi, iż za tym wszystkim stoją anarchiści. Jak się jednak dowiaduję, demonstranci nie wiedzieli co robić. Dopiero przebrani za kibiców policjanci wzięli sprawy w swoje ręce i wydarzyło się coś na miarę zamachu stanu i obalenia republiki. To sprowokowało inne siły polityczne do podjęcia próby zdelegalizowania ugrupowań prawicowych, a te z kolei wystąpiły z wnioskiem o delegalizację ugrupowań lewicowych. Aż strach pomyśleć co się stanie, kiedy obie strony dopną swego. Zostanie tylko centrum, czyli PO. No i może o to chodzi. Sondaże zatem spokojnie wracają do normy. Głosujący wybierają już nie mniejsze, ale najmniejsze zło. 

Siły państwa, które dokonały tej zgrabnej destabilizacji, absolutnie zasłużyły na wcześniejsze emerytury, podwyżki, dodatkowe etaty i uprawnienia. Niech strzelają i prowokują do woli, w majestacie prawa, a nie, że się muszą posuwać do szemranych działań. Niech ABW ma po prostu prawo wysadzić w powietrze co chce, kiedy chce i czym chce, a nie w tym celu musi szukać jakiegoś sfrustrowanego chemika.  Niech prezydent RP, który cudem ocalał (poprzedniemu się nie udało), wreszcie posiądzie pełnię władzy i skoro zaaprobował  już stan wyjątkowy na stadionach, niech się nie certoli i rozciągnie te regulacje na cały kraj. Nie może być przecież tak, że  zarówno agenci służb specjalnych jak i organizatorzy demonstracji zatajają swoje personalia i wizerunki. Wprowadzenie identyfikatorów dla kibiców i organizatorów manifestacji wreszcie uporządkuje tę – chciałoby się napisać – anarchię i tajni pozostaną tylko tajniacy.  

Komentarze

0| 5 | Giorgio2012-12-08 22:17
Tekst faktycznie trochę średni. Nie ma co bronić prawicowych zjebów. Tu jest dobre oświadczenie apropo tego całego cyrku:

http://antiklas.blogspot.com/2012/11/dosc-kamstw-i-obudy-pisu-stanowisko.html
0| 4 | Jakub2012-11-25 15:38
Bardziej chodziło by mi o zajęcie się niedoszłym zamachowcem. Chociażby na ile łączenie go z PIS albo narodowcami jest zasadne? A nie uznawanie z priori że była to prowokacja służb. Bo to zwalnia z myślenia nad problemem.
+1| 3 | Robico2012-11-23 13:23
Czyli że autorowi ma być smutno, że Tusk ukradł Kaczyńskiemu koncepcję zamachu?
+1| 2 | Jakub2012-11-22 23:36
Dla minie ten komentarz brzmi jak jakiś tekst we frondzie. Jestem pewien że środowisko rozbratowe stać na głębszą analizę tej sytuacji.
0| 1 | Robico2012-11-21 17:40
Swietne! :)

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian