Parlamentaryzm jest najodpowiedniejszą formą organizacji dla społeczeństwa opartego na pracy najemnej i wyzysku mas ludowych przez posiadaczy kapitału.
Piotr Kropotkin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Dyskusje o Rozbracie

rozbrat.org
W ostatnich tygodniach sytuacja skłotu Rozbrat wywołała w Poznaniu sporo dyskusji, toczą się one nawet na samych szczyty władz miejskich. Poniżej krótki przegląd publicystyki, która trafiła do Internetu i ukazała się na papierze.

21 marca w Głosie Wielkopolskim odbył się "Pojedynek o przyszłość Rozbratu na poznańskim Sołaczu", pomiędzy dwoma dziennikarzami gazety.

24 marca Andreas Billert ekspert w dziedzinie rewitalizacji miast w Gazecie Wyborczej radził "Jak można by rozwiązać konflikt w sprawie Rozbratu". Według Billerta przyczyną konfliktu jest "brak dobrego planu rozwoju miasta, takiego, o jakim mówi podpisana przez Polskę unijna Karta Lipska" i można go rozwiązać jedynie na drodze dialogu pomiędzy działaczami Rozbratu i władzami miasta. Pełen tekst artykułu dostępny na:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,7694180,Jak_mozna_by_rozwiazac_konflikt_w_sprawie_Rozbratu.html

O tym, że władze miasta są raczej zainteresowane eskalacją konfliktu niż dialogiem przekonywał w swoim blogu sam Ryszard Grobelny. Przekonał w nim również wszystkich czytelników, że ma w tym temacie bardzo małą wiedzę i zamiast prowadzić polemikę z postulatami wyrażanymi od czasu wizyty na Rozbracie wiceprezydenta Frankiewicza woli polemizować sam ze sobą.

Zobacz na: http://ryszardgrobelny.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14824163

Kilka dni później (30 marca) dziennikarze Gazety Wyborczej, Michał Danielewski i Michała Wybieralski skomentowali wpis prezydenta na łamach reprezentowanego przez siebie pisma w notce: "Kto mówi o wykupieniu skłotu Rozbrat?":

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,7719340,Kto_mowi_o_wykupieniu_sklotu_Rozbrat_.html

Już 2 kwietnia na łamach GW ukazał się odpowiedź prezydenta, który stwierdził że Rozbrat jest "problemem w obszarze miejskim" i zarzucił jego działaczom łamanie prawa:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,7727789,Ryszard_Grobelny_o_sprawie_sklotu_Rozbrat.html


W dniu następnym pojawiła się odpowiedź dziennikarzy pt. "O Rozbracie poważnie. Odpowiadamy prezydentowi":

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,7731297,O_Rozbracie_powaznie__Odpowiadamy_prezydentowi.html


W międzyczasie na stronie internetowej Stowarzyszenia "My Poznaniacy" ukazał się komentarz wiceprezesa stowarzyszenia Lecha Meglera do reakcji poznańskich mediów na demonstracje 20 marca. W artykule "Rozbrat, czyli naruszenie dostojnej fasady albo kołtun po poznańsku" jego "konsternację i zdumienie wzbudza fakt, że wyżsi urzędnicy i politycy miejscy, powtarzają ex cathedra w mediach rynsztokowe bzdety o Rozbracie jako prawdy urzędowe, bez pojęcia, odpowiedzialności za słowo i zwykłej przyzwoitości, nie mówiąc o powadze pełnionych funkcji publicznych. Nikt im zresztą, ani media, ani „autorytety”, nie wytknął grubej niestosowności takich wypowiedzi, psucia powietrza i zaniżania poziomu debaty publicznej. Sam nie wiem, czy to jeszcze dziwi…"

http://my-poznaniacy.org/index.php?option=com_content&task=view&id=355&Itemid=100

Dyskusji to zapewne nie koniec, gdyż już w środę 7 kwietnia odbędzie się publiczna debata pomiędzy przedstawicielami władz miasta w osobach prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta i działaczami Rozbratu.

Zobacz: http://www.rozbrat.org/wydarzenia-events/details/326-debata-o-rozbracie

Tego samego autora

Brak pasujących artykułów


Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian