Wolność powinna i może bronić się sama i byłoby niebezpiecznym absurdem krępować ją pod pretekstem jej ochrony, ponieważ moralność nie ma innego źródła, bodźca, przyczyny i celu niż wolność, i ponieważ sama nie jest niczym innym jak wolnością.
Michał Bakunin

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Filozoficzne koncepcje państwa i ich krytyka (cz. 2 Tomasz z Akwinu) - wykład. S.SzaregoKoncepcja Państwa wg Tomasza z Akwinu. Drugi z serii wykładów Stefana Szarego pod wspólnym tytułem „Filozoficzne koncepcje państwa i ich krytyka”  przybliżających zapatrywania na państwo różnych filozofów na przestrzeni wieków: od Platona, przez Tomasza z Akwinu, Machiavelliego, Kanta po Hegla (a jak czas pozwoli Marksa i Bakunina). Jak wyobrażano sobie pochodzenie, rolę i zadania państwa? Dlaczego stanowiło ono ważny punkt odniesienia dla różnych filozofii? Czy istniały równolegle dyskursy krytykujące i kontestujące państwo?

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian