Radykalna teoria nie ma nic do stracenia i do szanowania. Krytykuje siebie, jak i wszystko inne. Nie jest doktryną, którą trzeba przyjąć na wiarę, ale prowizorycznym uogólnieniem, które wymaga ciągłej weryfikacji.
Ken Knabb

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów

eksmisje stopWielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów powstało 16 grudnia 2011 r. z inicjatywy działaczy związanych z Rozbratem i mieszkańców kamienicy przy ulicy Piaskowej, którzy borykali się wówczas z próbami pozbycia się ich z mieszkań przez nowych właścicieli. Przystąpili do niego również lokatorzy z prywatyzowanych kamienic i poszkodowani przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Zgodnie z przyjętym statutem Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów zamierza chronić prawa i interesy lokatorów, dochodzić ich wobec właścicieli i zarządców nieruchomości, a także władz samorządowych i centralnych. Innym ważnym celem Stowarzyszenia jest integracja grup lokatorskich i działania samopomocowe.

WSL podejmuje również działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy.

Stowarzyszenie współpracuje z podobnymi grupami w całym kraju.

Strona: www.wsl-poznan.pl

 


Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów apeluje o wsparcie finansowe w postaci darowizny na pokrycie kosztów pomocy prawnej dla lokatorów. Każda wpłata umożliwi nam kontynuowanie działań obrony lokatorów przed skutkami antyspołecznej polityki mieszkaniowej. Między innymi pomoże w walce z nielegalnymi eksmisjami oraz brutalnymi wysiedleniami z prywatnych kamienic przez "czyścicieli".

Darowizny prosimy przesyłać na nr konta 2111 6022 020000 0002 2389 6699  WSL ul.Piaskowa 3/17 61-753, Poznań

W tytule przelewu prosimy wpisać: "Darowizna dla Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów".

 

wls_logo
Kontakt

Tel. 501-097-760

[email protected]


Pobierz pliki

Statut Stowarzyszenia

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian