Rewolucja to zmiana wartości, nie jakaś banalna modyfikacja norm. Wraz z rewolucją rodzą się nowe sytuacje, nowe instytucje a stare warunki i przywileje są niszczone, atmosfera sprawiedliwości i równości zaczyna zajmować miejsce tyranii i podziałów społecznych.
Alfredo Bonanno

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Obóz letni Inicjatywy Pracowniczej w Przychodzku 
Wezmę udział! (zaloguj się).
Kiedy:
08.07.2009 (środa) - 12.07.2009 (niedziela) godz.: 10:00
Gdzie:
Strzyżewo, woj. Wielkopolskie -
Kategoria:
Spotkania
Obóz Inicjatywy Pracowniczej odbędzie się od 8 do 12 lipca w Przychodzku koło Zbąszynia. Oprócz wypoczynku zaplanowane są wykłady, dyskusje i projekcje filmów. Już teraz można zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w obozie.

Inicjatywa Pracownicza od początków istnienia przeszła długą drogę – pojawiały się i znikały nowe komisje, wybuchały strajki, wydawaliśmy kolejne biuletyny, organizowaliśmy nowe kampanie i szereg demonstracji, rozdawaliśmy coraz więcej ulotek pod różnymi zakładami pracy, zawiązywaliśmy nowe sojusze w kraju i zagranicą, wielu z nas niestety zostało zwolnionych za działalność związkową. Dziś okazuje się, że IP gromadzi osoby w różnym wieku, pracujące w różnych sektorach, w wielu różnych miastach. Podczas codziennych zmagań trudno jest czasami dostrzec te powiązania i zrozumieć, że lokalna walka jest elementem szerszego ruchu, który dzięki różnorodności może być bardziej skuteczny. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zorganizować Pierwszy Obóz Inicjatywy Pracowniczej. Ma on na celu głównie integrację członków i przyjaciół IP. Podczas obozu będzie mieć miejsce szereg prezentacji na temat istniejących ruchów pracowniczych w Polsce i na świecie, jak i walk lokalnych komisji IP; warsztatów, jak skuteczniej się organizować, dyskusji zarówno teoretycznych jak i praktycznych, pokazów filmowych, spotkań towarzyskich.

Termin:
8 -12 lipca 2009 /środa-niedziela/ (osoby chcące pomóc w przygotowaniach mogą przyjechać w poniedziałek 6 lipca)

Miejsce:
Przychodzko, koło Zbąszynia (woj. wielkopolskie, przy jego zachodniej granicy)

Dojazd:
Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą roweru, umożliwi on dojazd do bazy (8 km od Zbąszynia, 3 km od Strzyżewa), poruszanie się po okolicy (las, jeziora), dojazd do pobliskiego sklepu (Strzyżewo). Należy wysiąść na stacji Zbąszyń i kierować się do Strzyżewa. Przygotowane zostaną oznaczenia drogi. Można oczywiście dotrzeć z dworca pieszo – jest to ok. 2 godzinny spacer. Samochody proponujemy zostawić w domu, gdyż brakuje na miejscu miejsc parkingowych. Akceptowane będą oczywiście wyjątki. Będziemy posiadać kilka samochodów “funkcyjnych”, a jeżeli ktoś z pewnych powodów musi dojechać samochodem, będziemy prosić o wcześniejsze poinformowanie.

W domu będącym do naszej dyspozycji jest prąd, woda itd. Planujemy jednak zbudować zewnętrzną kuchnię, prysznic i toalety. Prace te zostaną wykonane w dni poprzedzające obóz, potrzebne będą osoby koordynujące te zadania (“kolektyw techniczny”).

Nocleg:
Dla kilkunastu osób (zwłaszcza starszych czy rodziców z dziećmi) będzie możliwość spania w kilkuosobowych pokojach na łóżkach), kolejne kilkanaście osób może spać na dużym strychu (koniecznie wziąć karimaty, materace), najlepszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą namiotu.

Koszt:
Nie ponosimy kosztów wynajęcia bazy. Oczywiście będziemy musieli opłacić wodę, gaz i prąd. Przed obozem i w trakcie obozu “kolektyw kuchenny” zakupi jedzenie, którego koszt będzie zależał od ilości osób (“kolektyw kuchenny” odpowiedzialny będzie za planowanie zakupów, w samym gotowaniu pomagać będą uczestnicy obozu). Dlatego będzie pobierana opłata od uczestników obozu. Aby móc oszacować jej wysokość będziemy prosić o wcześniejsze potwierdzenie przyjazdu. Jeśli kogoś nie będzie stać, to wspólnie zastanowimy się, jak to rozwiązać, tak aby każdy mógł wziąć udział w obozie bez względu na stan kieszeni.

Podział obowiązków – gotowanie, sprzątnie, zakupy – będzie dokonany na miejscu, osoby będą mogły się wpisywać na ogólnodostępną listę.

Zapraszamy również dzieci, dla których (jeśli będzie potrzeba) będą zorganizowani opiekunowie i różne zajęcia.

Nie przywozimy psów!

Zgłoszenia i pytania - prosimy kierować na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Miejsce

Miejsce:
Strzyżewo, woj. Wielkopolskie

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsze informacje

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Petycja Popieram Rozbrat. Akcja #rozbratzostaje!

Poznań :: 08 czerwca :: Komentarze (0)

Petycja Popieram Rozbrat. Akcja #rozbratzostaje!

W ramach kampanii obrony Rozbratu zachęcamy do działań w mediach społecznościowych – szczegóły poniżej – powstała również petycja Popieram Rozbrat. Zachęcamy do jej podpisania i udostępniania

Więcej...

„Alarm!” Fałszywe informacje dziennikarzy z TVP

Poznań :: 06 czerwca :: Komentarze (0)

„Alarm!” Fałszywe informacje dziennikarzy z TVP

5 czerwca TVP wyemitowała „reportaż” z serii „Alarm!”. Jak podaje TVP jest to: „Reporterski program telewizyjnej Jedynki, w którym pojawiają się dziennikarskie interwencje, śledztwa, opowieści o realnych problemach Polski i Polaków”. Tym razem Jedynka interweniowała w sprawie działaczy społecznych związanych Rozbratem, którzy od 25 lat walczą z eksmisjami i czyścicielami...

Więcej...

Zielone miasta przyszłości - Dialog Obywatelski - relacja

Poznań :: 23 maja :: Komentarze (0)

Zielone miasta przyszłości - Dialog Obywatelski - relacja

23 maja na wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, na poznańskim Morasku, odbyło się spotkanie “Zielone miasta przyszłości - Dialog Obywatelski” z udziałem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Komisji Europejskiej Elżbiety Bieńkowskiej.

Więcej...

Rozbrat – byliśmy, jesteśmy, będziemy! Groźba eksmisji Rozbratu po 25 latach istnienia

Poznań :: 15 maja :: Komentarze (0)

Rozbrat – byliśmy, jesteśmy, będziemy! Groźba eksmisji Rozbratu po 25 latach istnienia

W październiku mija 25 lat funkcjonowania Rozbratu, lecz jego przyszłość znów jest zagrożona. Komornik chce zlicytować działkę, którą zajmujemy. Nie oddamy Rozbratu bez walki!

Więcej...

Poznańscy nauczyciele pod Urzędem Miasta – relacja z manifestacji

Poznań :: 27 kwietnia :: Komentarze (0)

Poznańscy nauczyciele pod Urzędem Miasta – relacja z manifestacji

6 kwietnia 2019 tłum nauczycielek i nauczycieli (ponad 1000 osób) wypełnił dziedziniec przed poznańskim Urzędem Miasta (Plac Kolegiacki). Protestujący domagali się informacji czy dostaną pieniądze za czas akcji strajkowej, zawieszonej dzień wcześniej decyzją szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomira Broniarza. Taka deklaracja padła ze strony prezydenta Jacka Jaśkowiaka na początku strajku....

Więcej...

Najnowsza publicystyka

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian