Anarchia, tak jak ja ją rozumiem, to skłonność do takiego myślenia i działania, które próbuje rozpoznać struktury władzy i dominacji, domaga się, by wykazały swoją prawomocność, a jeśli nie może tego zrobić, stara się władzę ominąć.
Noam Chomsky

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Nie jemy mięsa, nie akceptujemy wyzysku!

rozbrat.org

krowarzywa-maleFirmy produkujące wegańskie/wegetariańskie towary, sklepy sprzedające różnego rodzaju wegańskie/wegetariańskie produkty spożywcze, wreszcie wegańskie/wegetariańskie bary i restauracje nie funkcjonowałyby bez pracy zatrudnionych w nich ludzi. Dzięki tej pracy właściciele tych firm otrzymują swój zysk, a pracownicy są wyzyskiwani. Kapitalistyczne stosunki uderzają zarówno w zwierzęta, jak i ludzi.

Dlatego zdarza się, że wegańska kuchnia staję się polem konfliktu w podobny sposób, jak fabryki, hale logistyczne, biura, fastfoody czy szkoły. Powinniśmy popierać wszystkich tych, którzy podejmują walkę, domagają się wyższych wynagrodzeń, odpowiednich warunków pracy i sprzeciwiają się narzucanej kontroli. Jednocześnie zbyt wiele osób środowiska alternatywnego odgrywa swoje narzucone przez kapitalizm role w pracy, aby po niej zaczerpnąć tchu w przestrzeniach uchodzących za oazę wolności. Na nic jest jednak angażowanie się raz w roku w jakieś „dni akcji”, pomaganie zwierzętom, ofiarom gwałtów czy badanie wykluczonych, gdy nie podważa się rynkowych hierarchii władzy.

Wyrażamy poparcie dla strajku pracowników i pracownic Krowarzywa oraz w pełni popieramy ich żądania.

Nie jemy mięsa, nie akceptujemy wyzysku!

Kolektyw Rozbrat
Poznańska Komisja Międzyzakładowa Inicjatywa Pracownicza
Federacja Anarchistyczna s. Poznań

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian