Idea, zgodnie z którą ubodzy mają prawo do odpoczynku, zawsze była szokująca dla bogatych.
Bertrand Russell

Jesteś na archiwalnej wersji strony internetowej - przejdź na aktualną wersję rozbrat.org

Kuchnia Autorska w Zemście - podsumowanie

rozbrat.org

 

kuchnia autorska end miniKuchnia Autorska w AKK Zemsta zakończyła swoją działalność. Nasz społeczno-kulinarny eksperyment udał się, a Wasza w nim partycypacja i zainteresowanie przerosły wszelkie nasze oczekiwania.


Wielkie podziękowania dla:
Marii, Maciejki / kolektyw Samo Dobro, Oli i Agnieszki, Anity, Szczepana, Agaty, Pastora i Alicji, Wojtka i Ani, Marcina, Magdy i Stefana, Benka, Igora, Oli, Agatki, Borysa, Diany, Magdy / Sweet Grass, Anity, Klaudii, Kingi, Oskara, Bartka, Gosi, Irka i Wery, Iwki, Bartka, Maryny, Kuby, Grażyny, Lucyny, Jarka, Agi, Basi, Karoliny, Sancza, Gośki, Aleksa, Olki, J23, Agi, Kiera, Młodej, Grzesia, Sylwii, Amandy, Matyldy, Oli, Kamila, Patryka, Synka, Radzika, Marty, Maupy, Boruty, Malwiny, Głowy, Hesza, Ewy, Justy, Krysi, Kai, Franka,  Kamila, Mady i Kopra, Ani, Vege Pizzy, Banana i Gosi, Aleksandra.

To Wy tworzyliście Kuchnię Autorską. Teraz stawiamy kolejny kulinarny krok, ale najpierw chcielibyśmy podsumować nasz wspólny eksperyment.

Kuchnia Autorska to inicjatywa społeczno-kulinarna otwarta na każdego. Chcieliśmy pokazać, że za dobro wspólne – jakim są tanie, wolne od okrucieństwa i wyzysku posiłki – może być dziełem każdego z nas. Nie trzeba szczególnych umiejętności, predyspozycji czy nakładów finansowych – wystarczą chęci. Przekrój gotujących osób – reprezentujących różne grupy wiekowe, zawodowe, płciowe czy etniczne – pokazał, że kuchnia dostępna jest dla każdego, a kuchnia roślinna to żadna ekstrawagancja.

Ten ostatni aspekt był dla nas równie ważny, jak kwestia społeczna. Kuchnia wolna od wyzysku i okrucieństwa jest nie tylko możliwa, ale też prosta, łatwa, smaczna i tania. Zachęcaliśmy i zachęcamy do lektury książek, broszur, ulotek związanych z ruchem prozwierzęcym. Organizowaliśmy wykłady, spotkania, prezentacje aktywistów i organizacji walczących o prawa zwierząt, powszechną dostępność roślinnych opcji, a nade wszystko – o systemowe zmiany na rzecz świata bez wyzysku.

Kuchnia Autorska to jednak zaledwie wstęp, początek. Mamy nadzieję, że wielu z Was zaraziło się wirusem weganizmu i jednocześnie, zainspirowani naszą „propagandą”, nie poprzestaniecie na stylu życia, ale włączycie się w działania grup walczących o wyzwolenie zwierząt (w tym ludzi).  

Zamknięcie to też otwarcie. Otwieramy naszą Kuchnię „Zemsta”: z częściowo regularnym, częściowo zaskakującym codziennie, sezonowym menu, dostępnym na każdą kieszeń i dla wszystkich chętnych. Krótko mówiąc: usprawniamy nasze funkcjonowanie, ucząc się na błędach i słuchając Waszych spostrzeżeń. Zapraszamy do odwiedzin, konsumpcji i wszelkich form wsparcia naszych inicjatyw! Razem zweganizujemy świat!

www.zemsta.org

kuchnia autorska end

Tego samego autora

Brak pasujących artykułów


Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Polityka :: 28 lutego :: Komentarze (0)

Niewiarygodny triumwirat: Ikonowicz, Zandberg... Witkowski

Dziś poznańska WTK doniosła, że Waldemar Witkowski, polityk Unii Pracy, idzie do wyborów euro-parlamentarnych ramię w ramię z Adrianem Zandbergiem i Piotrem Ikonowiczem. Witkowski – możemy śmiało to napisać – jest jednym z najbardziej skompromitowanych działaczy tzw. lewicy. Przedstawiciel postkomunistycznej nomenklatury w najgorszym wydaniu. WTK wypomniało mu fakt, iż nie...

Więcej...

Dziki – protestować czy nie?

Ekologia :: 12 stycznia :: Komentarze (0)

Dziki – protestować czy nie?

Wróciłem ze studia telewizji WTK. Miałem tam pogadankę z poznańskim rzecznikiem PZŁ i posłem PiS na temat dzików. Była to „Otwarta Antena”, więc również widzowie dzwonili do studia. Jedna z pań powołała się na to, że nawet Komisja Europejska poparła Polskę w odstrzale dzików, więc „o co nam chodzi”. Ja...

Więcej...

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Ekologia :: 10 stycznia :: Komentarze (0)

Czy masowy odstrzał dzików jest potrzebny?

Mniej więcej od połowy zeszłego roku wiemy, że za rządów PiS nie będzie żadnej „dobrej zmiany dla zwierząt”. Ostatecznie nie wprowadzono oczekiwanych zmian w ustawie o ochronie zwierząt w tak ważnych kwestiach jak np. zakaz uboju rytualnego czy zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt nowelizacji ustawy padł pod presją lobby producentów...

Więcej...

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian